ୟୁକ୍ରେନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ରୁଷିଆ ଉପରେ

ୟୁକ୍ରେନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ରୁଷିଆ ଉପରେ

ଯୁଦ୍ଧ ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ପ୍ରମୁଖ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଅଂଶୀଦାର ରୁଷ ସହିତ ୟୁକ୍ରେନ ସାମଗ୍ରୀର ବାଣିଜ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାପ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛି। ୟୁକ୍ରେନ ରୁଷ ର ସମସ୍ତ ଆମଦାନୀ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି। , ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କୁ ମସ୍କୋ ଉପରେ କଠୋର ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଏବଂ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି |ଅର୍ଥନୀତି ମନ୍ତ୍ରୀ ୟୁଲିଆ ସ୍ୟାଠରୀ ଡେଙ୍କୋ ଶନିବାର ଦିନ ନିଜ ଫେସବୁକ ପୃଷ୍ଠାରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଆମେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ରାଜ୍ୟ ସହ ସାମଗ୍ରୀର ବାଣିଜ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛୁ।ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ କୌଣସି ରୁଷିଆ ଫେଡେରେଶନର ଉତ୍ପାଦ ଆମ ରାଜ୍ୟ ପରିସରକୁ ଆମଦାନୀ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ଫେବୃଆରୀ 24 ରେ ରୁଷର ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ, ଦୁଇ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ସେବା ବିନିମୟ ପ୍ରାୟତ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି, କିନ୍ତୁ ଶନିବାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଆମଦାନି ବନ୍ଦ କରିବା ଏକ ଆଇନ୍ କୁ ପରିଣତ କରେ | ଏହା ଯୁଦ୍ଧକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେବା ପାଇଁ ଏହାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ହ୍ରାସ କରିବ ବୋଲି ସ୍ୟାଠରୀ ଡେଙ୍କୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁକ୍ରେନର ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ଆମର ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଭାଗିଦାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉଦାହରଣ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଶକ୍ତି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବା ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପୃଥକ କରିବା ସହିତ ରୁଷ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୃଢ କରିବାରେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ। ରୁଷିଆ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ। “ୟୁକ୍ରେନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶକୁ ରୁଷିଆ ତୈଳ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରପ୍ତାନିକୁ ବନ୍ଧ କରିବାକୁ ତଥା ସାମରିକ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ରୁଷିଆ କୁ ରପ୍ତାନି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି। ଅର୍ଥନୀତି ଏବଂ ଶନିବାର ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକ କଟକଣା ଆସିବ।

Related post

ପୂର୍ବ ବଚସାକୁ ନେଇ ଆକ୍ରମଣ

ପୂର୍ବ ବଚସାକୁ ନେଇ ଆକ୍ରମଣ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 31/3/23(ଆନନ୍ଦପୁର): ଆନନ୍ଦପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଘସିପୁରା ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସ୍ବାମୀ ଘରେ ପଶି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।…
ଗିରଫ ହେଲେ ରସିକିଆ ଶିକ୍ଷକ

ଗିରଫ ହେଲେ ରସିକିଆ ଶିକ୍ଷକ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 31/3/23(ଆନନ୍ଦପୁର): ଜଣେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଅଫିସକୁ ଡାକି ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିବା ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ସଂପୃକ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଓ ସ୍କୁଲ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି।ଏନେଇ ଶିକ୍ଷକ…
ମଲା ଲୋକଙ୍କ ନାଁରେ ଉଠୁଛି ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ

ମଲା ଲୋକଙ୍କ ନାଁରେ ଉଠୁଛି ରାସନ ସାମଗ୍ରୀ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 31/3/23(ହାଟଡିହି): ଭୂତ ଖାଉଛି ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀ।ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଅନ୍ଧାରରେ ରଖି ପିଡ଼ିଏସ ସାମଗ୍ରୀ ଉଠାଣ ହେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି।ପଦାରେ ପଡ଼ିଲା…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *