ୟୁକ୍ରେନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ରୁଷିଆ ଉପରେ

ୟୁକ୍ରେନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ରୁଷିଆ ଉପରେ

ଯୁଦ୍ଧ ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ପ୍ରମୁଖ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଅଂଶୀଦାର ରୁଷ ସହିତ ୟୁକ୍ରେନ ସାମଗ୍ରୀର ବାଣିଜ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାପ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛି। ୟୁକ୍ରେନ ରୁଷ ର ସମସ୍ତ ଆମଦାନୀ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି। , ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କୁ ମସ୍କୋ ଉପରେ କଠୋର ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଏବଂ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି |ଅର୍ଥନୀତି ମନ୍ତ୍ରୀ ୟୁଲିଆ ସ୍ୟାଠରୀ ଡେଙ୍କୋ ଶନିବାର ଦିନ ନିଜ ଫେସବୁକ ପୃଷ୍ଠାରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଆମେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ରାଜ୍ୟ ସହ ସାମଗ୍ରୀର ବାଣିଜ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛୁ।ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ କୌଣସି ରୁଷିଆ ଫେଡେରେଶନର ଉତ୍ପାଦ ଆମ ରାଜ୍ୟ ପରିସରକୁ ଆମଦାନୀ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ଫେବୃଆରୀ 24 ରେ ରୁଷର ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ, ଦୁଇ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ସେବା ବିନିମୟ ପ୍ରାୟତ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି, କିନ୍ତୁ ଶନିବାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଆମଦାନି ବନ୍ଦ କରିବା ଏକ ଆଇନ୍ କୁ ପରିଣତ କରେ | ଏହା ଯୁଦ୍ଧକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେବା ପାଇଁ ଏହାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ହ୍ରାସ କରିବ ବୋଲି ସ୍ୟାଠରୀ ଡେଙ୍କୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁକ୍ରେନର ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ଆମର ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଭାଗିଦାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉଦାହରଣ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଶକ୍ତି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବା ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପୃଥକ କରିବା ସହିତ ରୁଷ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୃଢ କରିବାରେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ। ରୁଷିଆ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ। “ୟୁକ୍ରେନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶକୁ ରୁଷିଆ ତୈଳ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରପ୍ତାନିକୁ ବନ୍ଧ କରିବାକୁ ତଥା ସାମରିକ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ରୁଷିଆ କୁ ରପ୍ତାନି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି। ଅର୍ଥନୀତି ଏବଂ ଶନିବାର ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକ କଟକଣା ଆସିବ।

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *