ୟୁକ୍ରେନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ରୁଷିଆ ଉପରେ

ୟୁକ୍ରେନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ରୁଷିଆ ଉପରେ

ଯୁଦ୍ଧ ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ପ୍ରମୁଖ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଅଂଶୀଦାର ରୁଷ ସହିତ ୟୁକ୍ରେନ ସାମଗ୍ରୀର ବାଣିଜ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାପ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛି। ୟୁକ୍ରେନ ରୁଷ ର ସମସ୍ତ ଆମଦାନୀ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି। , ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କୁ ମସ୍କୋ ଉପରେ କଠୋର ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଏବଂ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି |ଅର୍ଥନୀତି ମନ୍ତ୍ରୀ ୟୁଲିଆ ସ୍ୟାଠରୀ ଡେଙ୍କୋ ଶନିବାର ଦିନ ନିଜ ଫେସବୁକ ପୃଷ୍ଠାରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଆମେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ରାଜ୍ୟ ସହ ସାମଗ୍ରୀର ବାଣିଜ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛୁ।ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ କୌଣସି ରୁଷିଆ ଫେଡେରେଶନର ଉତ୍ପାଦ ଆମ ରାଜ୍ୟ ପରିସରକୁ ଆମଦାନୀ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ଫେବୃଆରୀ 24 ରେ ରୁଷର ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ, ଦୁଇ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ସେବା ବିନିମୟ ପ୍ରାୟତ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି, କିନ୍ତୁ ଶନିବାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଆମଦାନି ବନ୍ଦ କରିବା ଏକ ଆଇନ୍ କୁ ପରିଣତ କରେ | ଏହା ଯୁଦ୍ଧକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେବା ପାଇଁ ଏହାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ହ୍ରାସ କରିବ ବୋଲି ସ୍ୟାଠରୀ ଡେଙ୍କୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁକ୍ରେନର ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ଆମର ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଭାଗିଦାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉଦାହରଣ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଶକ୍ତି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବା ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପୃଥକ କରିବା ସହିତ ରୁଷ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୃଢ କରିବାରେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ। ରୁଷିଆ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ। “ୟୁକ୍ରେନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶକୁ ରୁଷିଆ ତୈଳ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରପ୍ତାନିକୁ ବନ୍ଧ କରିବାକୁ ତଥା ସାମରିକ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ରୁଷିଆ କୁ ରପ୍ତାନି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି। ଅର୍ଥନୀତି ଏବଂ ଶନିବାର ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକ କଟକଣା ଆସିବ।

Related post

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଖାଇ 15 ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ l

ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଖାଇ 15 ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ l

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 29/11/22 (ପାଲଲହଡା):ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଖାଇ 15 ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅସୁସ୍ଥ ଖମାର ହସ୍ପିଟାଲ ଭର୍ତ୍ତି lପାଲଲହଡା ଉପଖଣ୍ଡ ରଜଡ଼ଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ ରଜଡଙ୍ଗ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଥମରୁ ସପ୍ତମ…
ଯୁବକ ଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା

ଯୁବକ ଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 29/11/22 (କୋକସରା): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା କୋକସରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହୁଳମୁଣ୍ଡା ଗାଁରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ପରେ କୋକସରା ପୁଲିସ ଘଟଣା…
ଔଷଧ ପୋଡ଼ି ଦେଲେ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ।

ଔଷଧ ପୋଡ଼ି ଦେଲେ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ।

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 29/11/22 ( ଜଗତସିଂହପୁର): ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ଶାରୀରିକ ବିକାଶ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମାନଙ୍କୁ ଭିଟାମିନ ଔଷଧ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏହି ଔଷଧ…

Leave a Reply

Your email address will not be published.