ୟୁକ୍ରେନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ରୁଷିଆ ଉପରେ

ୟୁକ୍ରେନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲା ରୁଷିଆ ଉପରେ

ଯୁଦ୍ଧ ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ପ୍ରମୁଖ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଅଂଶୀଦାର ରୁଷ ସହିତ ୟୁକ୍ରେନ ସାମଗ୍ରୀର ବାଣିଜ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାପ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛି। ୟୁକ୍ରେନ ରୁଷ ର ସମସ୍ତ ଆମଦାନୀ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି। , ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କୁ ମସ୍କୋ ଉପରେ କଠୋର ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଏବଂ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି |ଅର୍ଥନୀତି ମନ୍ତ୍ରୀ ୟୁଲିଆ ସ୍ୟାଠରୀ ଡେଙ୍କୋ ଶନିବାର ଦିନ ନିଜ ଫେସବୁକ ପୃଷ୍ଠାରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଆମେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ରାଜ୍ୟ ସହ ସାମଗ୍ରୀର ବାଣିଜ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛୁ।ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ କୌଣସି ରୁଷିଆ ଫେଡେରେଶନର ଉତ୍ପାଦ ଆମ ରାଜ୍ୟ ପରିସରକୁ ଆମଦାନୀ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ଫେବୃଆରୀ 24 ରେ ରୁଷର ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ, ଦୁଇ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ସେବା ବିନିମୟ ପ୍ରାୟତ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି, କିନ୍ତୁ ଶନିବାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଆମଦାନି ବନ୍ଦ କରିବା ଏକ ଆଇନ୍ କୁ ପରିଣତ କରେ | ଏହା ଯୁଦ୍ଧକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେବା ପାଇଁ ଏହାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ହ୍ରାସ କରିବ ବୋଲି ସ୍ୟାଠରୀ ଡେଙ୍କୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁକ୍ରେନର ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ଆମର ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଭାଗିଦାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉଦାହରଣ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଶକ୍ତି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବା ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପୃଥକ କରିବା ସହିତ ରୁଷ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୃଢ କରିବାରେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ। ରୁଷିଆ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ। “ୟୁକ୍ରେନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶକୁ ରୁଷିଆ ତୈଳ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରପ୍ତାନିକୁ ବନ୍ଧ କରିବାକୁ ତଥା ସାମରିକ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ରୁଷିଆ କୁ ରପ୍ତାନି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି। ଅର୍ଥନୀତି ଏବଂ ଶନିବାର ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିକ କଟକଣା ଆସିବ।

Related post

ଭାରତ ସମୁଦ୍ରର ସମ୍ରାଟ ହେଲା, ପୁଣିଥରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ସଂଗଠନ ପରିଷଦରେ ଦେଶର ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କଲା |

ଭାରତ ସମୁଦ୍ରର ସମ୍ରାଟ ହେଲା, ପୁଣିଥରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ସଂଗଠନ ପରିଷଦରେ…

ଭାରତ02/12/2023; ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ଭାରତ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟ ଦେଶର ବିଶ୍…
ପ୍ରିୟଙ୍କାକୁ ଜଣା ନାହିଁ ଇଂଲିଶ ଗ୍ରାମାର

ପ୍ରିୟଙ୍କାକୁ ଜଣା ନାହିଁ ଇଂଲିଶ ଗ୍ରାମାର

ମୁମ୍ବାଇ: ଅଭିନେତା ତଥା ଷ୍ଟାଣ୍ଡଅପ କମେଡିଆନ ବୀର ଦାସ ନିକଟରେ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡଅପ ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ଏମି ପୁରସ୍କାର ଜିତିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ…
ଚଳିତ ମାସରେ ଆକାଶରୁ ହେବ ତାରା ବର୍ଷା, ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ପଡ଼ିବ ୧୦୦-୧୫୦ ତାରା

ଚଳିତ ମାସରେ ଆକାଶରୁ ହେବ ତାରା ବର୍ଷା, ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ପଡ଼ିବ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ, ଶୁଣିଥିବେ ଆକାଶରେ ପଡୁଥିବା ତାରା ବିଷୟରେ। ଯଦି ଶହ ଶହ ତାରକା ଏକାଠି ପଡ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ ତେବେ କ’ଣ ହେବ ଅନୁମାନ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *