ୟୁକ୍ରେନ ଆକ୍ରମଣ ସହିତ ରୁଷ  ସମଗ୍ର ୟୁରୋପକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ବୋଲି ଜେଲେନସ୍କି କହିଛନ୍ତି

ୟୁକ୍ରେନ ଆକ୍ରମଣ ସହିତ ରୁଷ ସମଗ୍ର ୟୁରୋପକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ବୋଲି ଜେଲେନସ୍କି କହିଛନ୍ତି

ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ସହିତ ରୁଷ ସମଗ୍ର ୟୁରୋପକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ରର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ମସ୍କୋର ଆକ୍ରୋଶକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ ବୋଲି ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି କହିଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ରର ସୁରକ୍ଷା ବୋଲି ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି କହିଛନ୍ତି ଯେରୁଷ ସୈନ୍ୟମାନେ ତାଙ୍କ ଦେଶର ପୂର୍ବରେ ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି।”ସାହସୀ ଦେଶର ମୁକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ” ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଜେଲେନସ୍କି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୟୁକ୍ରେନୀୟମାନଙ୍କୁ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୁଷ ର ଯୁଦ୍ଧ ଲକ୍ଷ୍ୟ କେବଳ ୟୁକ୍ରେନରେ ସୀମିତ ରହିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ନୁହେଁ ଏବଂ ସମଗ୍ର ୟୁରୋପୀୟ ପ୍ରକଳ୍ପ ଏକ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଅଟେ।ସେ କହିଛନ୍ତି, “ସେଥିପାଇଁ ୟୁକ୍ରେନର ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଇଚ୍ଛାକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା କେବଳ ସମସ୍ତ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ରାଷ୍ଟ୍ରର, ୟୁରୋପର ସମସ୍ତ ଶକ୍ତିର ନୈତିକ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ନୁହେଁ।” ଏହା ବାସ୍ତବରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଭ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ର ପାଇଁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ରଣନୀତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ସାଧାରଣ ନାଗରିକମାନେ ଦେଶର ପୂର୍ବ ଭାଗରୁ ପଳାୟନ ଜାରି ରଖିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଠିକଣା ଆସିଥିଲା ​​ଏବଂ ଜରୁରୀକାଳୀନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ୟୁକ୍ରେନର ରାଜଧାନୀ କଳିଯୁଗର ଉତ୍ତରରେ ବଞ୍ଚିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରିବା ପୂର୍ବରୁ ରୁଷୀୟ ସୈନ୍ୟବାହିନୀ କୁ ଟାଣି ନେଇଛନ୍ତି। ଦେଶର ଏବଂ ପୂର୍ବ ଡୋନ୍ବାସ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୁନର୍ବାର ସ୍ଥାନିତ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଠାରେ ମସ୍କୋ ସମର୍ଥିତ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀମାନେ ଆଠ ବର୍ଷ ଧରି ୟୁକ୍ରେନ ସୈନ୍ୟବାହିନୀ କୁ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଯୁଦ୍ଧ ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଅଞ୍ଚଳକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର 46 ତମ ଦିନରେ | ପଶ୍ଚିମ ସାମରିକ ବିଶ୍ଳେଷକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବ ୟୁକ୍ରେନର ଏକ ଅଞ୍ଚଳ ଅଧୀନରେ ଅଛି | ଆକ୍ରମଣ, ଖାର୍କିଭ ଠାରୁ – ୟୁକ୍ରେନର ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ସହର – ଉତ୍ତରରେ ଖେରସନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସଂଗୃହିତ ନୂତନ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ମ୍ୟାକ୍ସାର୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଉପଗ୍ରହର ଚିତ୍ରରେ 13 କିଲୋମିଟର ସାମରିକ ଯାନର ଦକ୍ଷିଣରେ ଡୋନାବାସକୁ ଭେଲିକି ବୁରୁଲକ୍ ଦେଇ ଯାଇଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି |

 

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *