ବଣୁଆ ହାତୀ ନେଲା ବୃଦ୍ଧ ଙ୍କ ଜୀବନ I

ବଣୁଆ ହାତୀ ନେଲା ବୃଦ୍ଧ ଙ୍କ ଜୀବନ I

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 16/5/22 (ନୀଳଗିରି):ଔପଦା ର ନିକଟ ରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲ କ୍ରମଶଃ  କ୍ଷୟ ହେବାକୁ ଲାଗୁଛି , ଖାଦ୍ୟ ଅଭାବ ଦେଖାଦେବାରୁ ବଣୁଆ ଜୀବଜନ୍ତୁ ମାନେ ଗାଁ ଆଡ଼କୁ  ଚାଲି ଆସୁଛନ୍ତି ।ନିରୀହ ଲୋକ ମାନେ  ଜୀବଜନ୍ତୁ ଙ୍କ ହାବୁଡ ରେ ପଡ଼ି କିଏ ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା ହେଉଛି ତ ଆଉ କିଏ ଜୀବନ ହାରୁଛି , ଏହି ଭଳିଆ ଏକ ଜୀବନ୍ତ ଘଟଣା ଘଟିଛି ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ର ଗଡ ସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ରେ ଥିବା ବେତେଇ ଗ୍ରାମ ପାଖ ଜଙ୍ଗଲ ରେ । ମୟୂଭଞ୍ଜ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ର ସୀମା ରେଖା ରେ ଅବସ୍ଥିତ ମୁଡ଼ିଚୁଆ ଓ ବେତେଇ ଗ୍ରାମ , ପାହାଡ଼ ଉପରେ ଏହି ଗ୍ରାମ ସବୁ ଅବସ୍ଥିତ ।୧୫ ତାରିଖ ରବିବାର ସକାଳେ ମୟୂରଞ୍ଜ ଅଂଚଳ ରୁ କିଛି ହାତୀ ଗାଁ ମୁଁହା ହେଇ ଚାଲିଆସିଥିଲେ ।ଔପଦା ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଓ ଔପଦା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ ରେ ଥିବା ଜଣେ ୭୨ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ ମହେଶ୍ୱର ଦେହୁରୀ ଜଙ୍ଗଲ କୁ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଥିବା ସମୟ ରେ ହାତୀ ହାବୁଡେ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ । ହାତୀ ଟି ତାଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢ ରେ କଚାଡି କଚାଡି ପାଦ ରେ ମାଡ଼ି ଦେଇ ଥିଲା । ଖବର ପାଇ ବନ ବିଭାଗ ର କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ହାତୀ ମାନଙ୍କୁ ଜଙ୍ଗଲ କୁ ଘଉଡାଇ ବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ । ମୃତ ପରିବାରକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ବାକୁ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *