ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଠିକ ନଥିବା ଦର୍ଶାଇ ସମୟ ମାଗିଲେ ସିଦ୍ଧୁ

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଠିକ ନଥିବା ଦର୍ଶାଇ ସମୟ ମାଗିଲେ ସିଦ୍ଧୁ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 20/5/22 : ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଠିକ ନଥିବା ଦର୍ଶାଇ ସଡ଼କ ରାଗ ମାମଲାରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ନବଜୋତ ସିଦ୍ଧୁ ଅଧିକ ସମୟ ମାଗିଛନ୍ତି I 1988 ର ସଡ଼କ ରାଗ ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କୁ ଏକ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବା ପରେ ପୂର୍ବତନ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ମାଗିଛନ୍ତି। ତେବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ଆଜି ପଟିଆଲା କୋର୍ଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାର ଥିଲା I କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଠିକ ନଥିବା ଦର୍ଶାଇ 1988 ମସିହାରେ ହୋଇଥିବା ରାଗ ମାମଲାରେ ଦଣ୍ଡିତ ହେବା ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ମାଗିଥିଲେ। ଏହାର ଉତ୍ତରରେ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଭାରତର ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତିଙ୍କ ନିକଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।


ନବଜୋତ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ନିକଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିବା ବରିଷ୍ଠ ଓକିଲ ଏମ ସିଂଭି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ I କୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ରେଜିଷ୍ଟ୍ରିରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ମାଗି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହିପରି ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ।34 ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ସଡ଼କ ରାଗ ମାମଲାରେ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମେ 2018 ଆଦେଶର ସମୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ।ମଇ 15, 2018 ରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତ ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ହରିୟାଣା ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ତିନି ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଆଘାତ ଦେଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା।

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *