ଜ୍ଞାନଭାପି ମାମଲାରେ ନୂଆ ମୋଡ

ଜ୍ଞାନଭାପି ମାମଲାରେ ନୂଆ ମୋଡ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 21/5/22 :ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରମାନେ ଶନିବାର ଅଧ୍ୟାପିକାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ I ଜ୍ଞାନଭାପି ମସଜିଦ ମାମଲାରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ ଜଣେ ପ୍ରଫେସର I ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ ଦାବି କରିଥିଲେ I ଅନ୍ୟପଟେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ହିନ୍ଦୁ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଫେସର ରତନ ଲାଲଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ବାରାଣାସୀର ଜ୍ଞାନଭାପି ମସଜିଦ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଭିତରୁ ମିଳିଥିବା ଏକ ‘ଶିବଲିଙ୍ଗ’ ବିଷୟରେ ପ୍ରଫେସର ଅପମାନଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ଆଜି ରତନ ଲାଲଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିବ। ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ସଂହିତା ଧାରା 153 A (ଧର୍ମ, ଜାତି, ଜନ୍ମସ୍ଥାନ, ବାସସ୍ଥାନ, ଭାଷା ଇତ୍ୟାଦି ଆଧାରରେ ବିଭିନ୍ନ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଶତ୍ରୁତାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ଏବଂ ସମନ୍ୱୟ |ରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା) ଅନୁଯାୟୀ ରତନ ଲାଲଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ଓକିଲ ଭିନେଟ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରତନ ଲାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।ଓକିଲ ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜିଆନଭାପି ମସଜିଦ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସରେ ମିଳୁଥିବା ଏକ ‘ଶିବଲିଙ୍ଗ’ ପ୍ରସଙ୍ଗ ପ୍ରକୃତିରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଏବଂ ଏହି ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ବିଚାରାଧୀନ ଅଛି।

 

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *