ଭାରତକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ଇମ୍ରାନ

ଭାରତକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ଇମ୍ରାନ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 22/5/22 : ମୋଦୀ ସରକାର ଇନ୍ଧନ ଦାମ ହ୍ରାସ କରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଡ୍ୟୁଟି ହ୍ରାସ କରିବା ପରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ଋଷର ତେଲ କିଣିବା ପାଇଁ ଭାରତର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେରିକାର ଚାପ ସତ୍ୱେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଟିକେ ରିହାତି ଦେବା ପାଇଁ ଭାରତ ରିହାତି ଦରର ରୁଷିଆ ଠାରୁ ତେଲ କିଣିଛି। ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତ ଉପରେ ଆମେରିକାର ଚାପ ଜାରି ରହିଥିବା ସତ୍ୱେ ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ଋଷର ତେଲ କିଣିଛି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ , ପାକିସ୍ତାନରେ ତାଙ୍କ ସରକାର ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିବାକୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ସ୍ୱାଧୀନ ବୈଦେଶିକ ନୀତି ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହା ହାସଲ କରିବାକୁ ଆମର ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମିର ଜାଫର୍ସ ଏବଂ ମିର ସାଦିକ୍ସ” ପାକିସ୍ତାନରେ ଶାସନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ବାହ୍ୟ ଚାପରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇଛନ୍ତି I ସେମାନଙ୍କୁ “ଟେଲସ୍ପିନରେ ଅର୍ଥନୀତି ସହିତ ମୁଣ୍ଡବିହୀନ କୁକୁଡ଼ା ପରି ଦୌଡୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଭାରତ ସରକାର ପେଟ୍ରୋଲ ପିଛା 9.5 ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା 7 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରିବା ପରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସିଛି। ମେ 21 ରେ କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଉପରେ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଡ୍ୟୁଟି ଯଥାକ୍ରମେ 8 ଏବଂ 6 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରିଛି।

Related post

ରାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ସାମିଲ ହେବେ ଭାରତର ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ, ଜାଣନ୍ତୁ କାହା କାହା ଦିଆଯାଇଛି ନିମନ୍ତ୍ରଣ

ରାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ସାମିଲ ହେବେ ଭାରତର ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି…

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ: ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ରାମ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ସମାରୋହ ୨୨ ଜାନୁଆରୀରେ ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପଠାଯାଉଛି । ଏହି ଉତ୍ସବର…
ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳ ରେ ଫାଇଦା ନେଉଛନ୍ତି ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି ଦିଦି!!!

ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳ ରେ ଫାଇଦା ନେଉଛନ୍ତି ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି ଦିଦି!!!

ରାୟଗଡ଼ା: ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳ ରେ ଫାଇଦା ନେଉଛନ୍ତି ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି ଦିଦି, ହେଲପର୍ କୁ କିଛି ମିଳିଲା ନାଇଁ ସେଥିପାଇଁ ସିଧା ସିଧା ବଖାଣିଲେ ଦିଦିଙ୍କ ଭିତିରି କଥା ଏ…
ଚାଇନାର ନିମୋନିଆ ଭାରତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି କି? AIIMS ଦିଲ୍ଲୀରେ 7 ଟି ମାମଲା ମିଳିଲା କି?

ଚାଇନାର ନିମୋନିଆ ଭାରତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି କି? AIIMS ଦିଲ୍ଲୀରେ 7…

ଭାରତରେ ଚାଇନା ନିମୋନିଆ07/12(ଫୋକସ ପ୍ଲସ); ଚାଇନାରେ ବ୍ୟାପିଥିବା ରହସ୍ୟମୟ ନିମୋନିଆକୁ ନେଇ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଚିନ୍ତା ବଢିଛି। ମାଇକୋପ୍ଲାଜମା ନିମୋନିଆରେ ପୀଡିତ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଚାଇନାର ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକ ଭରି…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *