ଭାରତକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ଇମ୍ରାନ

ଭାରତକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ଇମ୍ରାନ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 22/5/22 : ମୋଦୀ ସରକାର ଇନ୍ଧନ ଦାମ ହ୍ରାସ କରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଡ୍ୟୁଟି ହ୍ରାସ କରିବା ପରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ଋଷର ତେଲ କିଣିବା ପାଇଁ ଭାରତର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେରିକାର ଚାପ ସତ୍ୱେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଟିକେ ରିହାତି ଦେବା ପାଇଁ ଭାରତ ରିହାତି ଦରର ରୁଷିଆ ଠାରୁ ତେଲ କିଣିଛି। ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତ ଉପରେ ଆମେରିକାର ଚାପ ଜାରି ରହିଥିବା ସତ୍ୱେ ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ଋଷର ତେଲ କିଣିଛି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ , ପାକିସ୍ତାନରେ ତାଙ୍କ ସରକାର ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିବାକୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ସ୍ୱାଧୀନ ବୈଦେଶିକ ନୀତି ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହା ହାସଲ କରିବାକୁ ଆମର ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମିର ଜାଫର୍ସ ଏବଂ ମିର ସାଦିକ୍ସ” ପାକିସ୍ତାନରେ ଶାସନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ବାହ୍ୟ ଚାପରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇଛନ୍ତି I ସେମାନଙ୍କୁ “ଟେଲସ୍ପିନରେ ଅର୍ଥନୀତି ସହିତ ମୁଣ୍ଡବିହୀନ କୁକୁଡ଼ା ପରି ଦୌଡୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଭାରତ ସରକାର ପେଟ୍ରୋଲ ପିଛା 9.5 ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା 7 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରିବା ପରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସିଛି। ମେ 21 ରେ କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଉପରେ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଡ୍ୟୁଟି ଯଥାକ୍ରମେ 8 ଏବଂ 6 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରିଛି।

Related post

ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ହତ୍ୟା ତାପରେ  ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ହତ୍ୟା ତାପରେ ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଫୋକସପ୍ଲସ 30/05/23(ଧାମନଗର) ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ କର ହତ୍ୟା ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ପ୍ରଥମେ ହତ୍ୟା ତାପରେ ସ୍ୱାମୀ କରିଲା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ଧାରୁଆ କଟୁରୀ ରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିବା…
କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା ?

କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା ?

  ଫୋକସପ୍ଲସ 29/05/2023(ଅହମଦାବାଦ) କାହଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା? ପଣ୍ଡିତ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ନେଇ ପ୍ରାୟତଃ ସବୁବେଳେ ହେଡ ଲାଇନରେ ରହିଥାନ୍ତି। , କିଛି…
ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୪ ଶହ ତଳକୁ

ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୪ ଶହ ତଳକୁ

ଫୋକସପ୍ଲସ 29/05/2023(ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ) ବର୍ତମାନ କରୋନା ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣ ଥମିବାରେ ଲାଗିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନେ କମିଲେ ପୁଣି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଭାରତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ଦୈନିକ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *