ଲେଫ୍ରିପଡ଼ାରେ ବଢୁଛି  ଜୁଆ ଓ ସଟ୍ଟା କାରବାର

ଲେଫ୍ରିପଡ଼ାରେ ବଢୁଛି ଜୁଆ ଓ ସଟ୍ଟା କାରବାର

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 23/5/22(ସୁନ୍ଦରଗଡ): ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଲେଫ୍ରିପଡ଼ାରେ ଜୁଆ ଓ ସଟ୍ଟା କାରବାର ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି,ଏପରିକି ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ତାସ ଓ ଘୁଡୁଘୁଡ଼ି ଜୁଆ ଖେଳ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ଚାଲିଛି ଫଳରେ ବହୁ ଶିକ୍ଷିତ ଯୁବକ ପଥ ଭ୍ରଷ୍ଟ ହୋଇ ଅନେକ ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଛାଉ ନାହାନ୍ତି।ଏପରିକି ଲେଫ୍ରିପଡ଼ା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ରେ ଏହି ଜୁଆ ଖେଳ ଚାଲିଛି ତାହା ନୁହେଁ ଦର୍ଲି ପାଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ଜୋର୍ ଧରିବାରେ ଲାଗିଛି।ଦର୍ଲୀପାଲି ରେ ଏନ୍ ଟି ପି ସି ହେବା ଦିନ ଠାରୁ ସେ ଅଞ୍ଚଳରେ ବାହାର ରାଜ୍ୟର ଲୋକମାନେ ରହୁଥିବା ବେଳେ ଜୁଆଡି ଙ୍କ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ବଢ଼ିବା ରେ ଲାଗିଛି ।ଏହି ଜୁଆ ରେ ପିଲା ଠୁ ବୁଢା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିନା ପରିଶ୍ରମରେ ଅଧିକ ଅର୍ଥ କମାଇବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଏହି ଜୁଆ ଖେଳ ରେ ମାତି ଛନ୍ତି ।ଏପରିକି ଦୈନିକ ଖଟିଖିଆ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ପାଇବା ଲୋଭରେ ହେଉ କି ରାତାରାତି ଲକ୍ଷପତି ହେବା ଆଶାରେ ଏହି ସଟ୍ଟା ଓ ଜୁଆ ଖେଳ ରେ ମାତି ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ପୁଲିସର ଜାଣତରେ ଏହି ସଟ୍ଟା ଓ ଜୁଆ ଖେଳ ଚାଲିଥିବା ଅଞ୍ଚଳ ବାସି କରୁଥିବା ବେଳେ ନିର୍ଭୟରେ ଚାଲିଛି ଏହି ଖେଳ।ଏହି ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ରେ ମଦ ମାଂସ ର ଆସର ମଧ୍ୟ ଜମିଥିବା ଓ ଏହି ଜୁଆ ପାଇଁ ଅନେକ ସର୍ବ ଶାନ୍ତ ହୋଇ ଏପରିକି ଘରେ ଥିବା ଛେଳି ମେଣ୍ଢା ଗାଈ ଗୋରୁ ଆଦିଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରି ଅସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଆଦରି ନେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ।ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏନେଇ ଅନେକ ଥାନାରେ ଜଣାଇ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆ ଯାଉ ନାହିଁ । ପୋଲିସ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଅର୍ଥ ପାଉଛି ବୋଲି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁ ନାହି ବୋଲି ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଏଥି ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହେଉଛି ।

Related post

ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ

ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ବ୍ୟୁରୋ): ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଜେଟଗୁଡିକ ଛଡ଼ାଯାଇଥିଲା। IAF ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିମାନେ ଚୀନ୍ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ବିମାନକୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁମଣ୍ଡଳରୁ…
କାଟିନୋଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗଛ

କାଟିନୋଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗଛ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ବ୍ରହ୍ମଗିରି): ବ୍ରହ୍ମଗିରିପୁର୍ବ ବିବାଦରୁ ଓ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଦ୍ରୃବୁତ ମାନେ ଜଙ୍ଗଲରୁ କାଟିନୋଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗଛ |ବ୍ରହ୍ମଗିରି ଥାନା ନିକଟସ୍ଥ କାଳିକା ବାଡି ଗ୍ରାମରେ ପୁର୍ବ…

ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ଛତର ଯାତ୍ରା ଉତ୍ସବ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ଥୁଆମୂଳ ରାମପୁର): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମାଁ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ଛତର ଯାତ୍ରା ମହା ସମାରୋହରେ ଥୁଆମୂଳ ରାମପୁର ଠାରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି। ଦୁଇ ବର୍ଷ କାଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published.