ମିଳୁନି ସରକାରୀ ସହାୟତା, ନୟାନ୍ତ ହେଲାଣି ପରିବାର

ମିଳୁନି ସରକାରୀ ସହାୟତା, ନୟାନ୍ତ ହେଲାଣି ପରିବାର

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 27/5/22(ବ୍ରହ୍ମପୁର):ବ୍ରହ୍ମପୁର ସ୍ୱାମୀ ମରିଗଲେ, ପ୍ରାୟ ୬ମାସ ଆଗରୁ । ମୁଁ ଏକୁଟିଆ ହୋଇଗଲି। ମୋ ଦୁଇ ଝିଅ ଆଉ ମୋ ପୁଅ ବାପା ଛେଉଣ୍ଡ ହୋଇଗଲେ। କେତେ ବେଳେ ଖାଇବାକୁ ଦେଇପାରୁଛି ତ କେତେ ବେଳେ ନାହିଁ। ମୁଁ ଏକା କେତେ ବା ଖଟିବି, ଆଉ ପାରୁନି। ଖଟି ବାକୁ ଇଛା ଥିଲେ ମଧ୍ୟ କଣ ସବୁ ଦିନେ କାମ ମିଳୁଛି। ଗାଁ ଗଉଁଳି ର କଥା କିଏ କାମ ପାଇ ଡାକିଲେ କିଏ ଡାକୁନି। ଏମିତି ରେ କଣ ମୋ ତିନି ପିଲାଙ୍କୁ ମଣିଷ କରି ପାରିବି !!!
ସେଥିପାଇଁ ଟିକିଏ ସାହାରା ପାଇଁ ବାପ ଘରେ ରହୁଛି। ହୁଏତ ବାପା ଭାଇ ଙ୍କ ଠାରୁ ଟିକିଏ ସାହାରା ପାଇଁ ,ହେଲେ ଭାଇ ମାନଙ୍କ ତ ପୁଣି କୁଟୁମ୍ବ ଅଛି, ତାଙ୍କ କୁଟୁମ୍ବ ଦେଖିବେ କି ମୋ କୁଟୁମ୍ବ ଦେଖିବେ।ଆମେ ଦୁଇ ବୁଢା ବୁଢୀ ମୋ ପୁଅ ମାନଙ୍କ ସାହାରା ରେ ବଞ୍ଚୁଛୁ। ହେଲେ ମଧ୍ୟ ମୋ ଝିଅ, ନାତି ,ନାତୁଣୀ ଯେହେତୁ ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ରହୁଥିବା ଦେଖି ମୁଁ କେମିତି ଧର୍ଯ୍ୟ ଧରି ପାରିବି, ଆମ ସରକାରୀ ସହାୟତା ପାଉଥିବା ଭତ୍ତା, ଆଉ ଚାଉଳ ପାଞ୍ଚ କିଲୋ ଖୁଆଇ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ରେ ରଖିଚି, ସରକାର ତ ଶୁଣୁନାହିଁ, କରିବୁ ବା କଣ ? ହେ ସରକାର ମୋ ଝିଅକୁ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଅ। ବାପ ଘରେ ରହି ସାହି ପଡିସା ରୁ ଅଭାବରେ ଧାର ଉଦ୍ଧାର ଆଣି ଚଳନ୍ତି ପୂଣ୍ୟ, ନ ମିଳିଲେ, ବେଳେବେଳେ ଭୋକ ଉପାସରେ ରହି ଦିନ ବି ଯାଏ। ହଁ ଆଜ୍ଞା ଇଏ ହେଉଛି ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ବହିରା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ବଡଝାରକଟା ଗ୍ରାମ ର ପୂଣ୍ୟ ବସ୍ତିଆ ଙ୍କ କଥା, ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ହେଉ କି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଆମର ଏହି ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ଏହି ପରିବାର କୁ ନିହାତି ଭାବରେ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଯୋଗାଇ ଦେବେ ବୋଲି ଆମେ ଆସା ରଖିବୁ।

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *