ପୋଲିସ୍ ହେପାଜତରେ ସିଦ୍ଧୁ ମୋଜ୍ ୱାଲା ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ତିନିଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ପୋଲିସ୍ ହେପାଜତରେ ସିଦ୍ଧୁ ମୋଜ୍ ୱାଲା ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ତିନିଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ ୦୧/୦୬/୨୨(ପଞ୍ଜାବ):ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ପୋଲିସର ସହାୟତାରେ ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ଗାୟକ ତଥା ରାଜନେତା ସିଦ୍ଧୁ ମୋଜ ୱାଲାଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ମନପ୍ରୀତ ନାମକ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଯାନ – ବୋଲେରୋ ଏବଂ କରୋଲା ଯୋଗାଇ ଦେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତର ଅପରାଧିକ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।ଅଭିଯୁକ୍ତ ମନପ୍ରୀତ ସିଂ, ଛଦ୍ମନାମ ଭାଉ, ଜଣାଶୁଣା ଡ୍ରଗ୍ ଡିଲର ଛଦ୍ମନାମ ଭାଉଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ପୋଲିସ ହେପାଜତରେ ପଠାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଫରିଦକୋଟ, ମୁକସର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାରେ ନଅଟି ଅପରାଧିକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅପରାଧ, ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଦଙ୍ଗା ଏବଂ ବେଆଇନ ସମାବେଶ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅତୀତରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା, ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମନପ୍ରୀତ ସିଂ ଏବଂ ଶରଦଙ୍କୁ ଯଥାକ୍ରମେ ବାଥୀଣ୍ଡା ଏବଂ ଫେରୋଜପୁର ଜେଲରେ ରଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୫ ଦିନିଆ ଉତ୍ପାଦନ ୱାରେଣ୍ଟରେ ନିଆଯାଇଥିଲା।ଉଭୟ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ସୁଟର ଏବଂ ଲରେନ୍ସ ବିଷ୍ଣୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ସକ୍ରିୟ ସଦସ୍ୟ | ସେମାନେ ମୋଜ ୱାଲାଙ୍କ ହତ୍ୟାରେ ବ୍ୟବହୃତ ଗାଡିଗୁଡ଼ିକୁ ସୁଟରମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି | ଏହି ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମନପ୍ରୀତ ଏବଂ ଶରଦ ପ୍ରାୟତ ଗୋଲ୍ଡି ବ୍ରାରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ପଞ୍ଜାବୀ ଗାୟକଙ୍କୁ ମେ 29 ରେ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମାନସଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଶବଦାହ କରାଯାଇଥିଲା।କାନାଡା ଭିତ୍ତିକ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଗୋଲ୍ଡି ବ୍ର ମୋଜ ୱାଲାଙ୍କ ହତ୍ୟା ପାଇଁ ଦାୟୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଜେଲ୍ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଲରେନ୍ସ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ଜଣେ ଘନିଷ୍ଠ ସହଯୋଗୀ | ଜଣେ ଭିକି ମିଡୁଖେରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଗାୟକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି |
ସିଦ୍ଧୁ ମୋଜ୍ ୱାଲା, ଯିଏ ଜୁନ୍ ମାସରେ ହିଁ ୨୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଥାନ୍ତେ, ସେ ନଭେମ୍ବରରେ ବିବାହ ବନ୍ଧନ ରେ ବାନ୍ଧି ହେବାକୁ ଯାଉଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି |
୨୮ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ପଞ୍ଜାବୀ ଗାୟକ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସିଦ୍ଧୁ ମୋଜ ୱାଲାଙ୍କ ହତ୍ୟା ଦେଶକୁ ଚକିତ କରିଛି। ଆସନ୍ତା ୨୯ ତାରିଖ ରବିବାର ଦିନ ପଞ୍ଜାବର ମାନସା ଜିଲ୍ଲାର ଜବାହରକେ ଗାଁରେ ତାଙ୍କୁ ଅଜ୍ଞାତ ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *