ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ବନେଇ ଦେଲା ଟାଟା ପାୱାର

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ବନେଇ ଦେଲା ଟାଟା ପାୱାର

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ଦେବଗଡ଼) ୨୭/୦୭/ ୨୦୨୨:ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ବନେଇ ଦେଲା ଟାଟା ପାୱାର l ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗର ଖାମାଖିଆଲି ମନୋଭାବ ପାଇଁ ଆଜି ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପାଲଟିଗଲା ସାତ ବର୍ଷର ନିରୀହ ଶିଶୁ l ଦେବଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରିଆମାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଗ୍ରାମର ୭ ବର୍ଷ ଶିଶୁ ମୁନା ମାଝୀ, ଉତ୍ସାହର ସହ ରଥଯାତ୍ରାକୁ ଯାଇଥିଲେ କାଳିଆ ସାଆନ୍ତେଙ୍କୁ ଟିକେ ଦେଖିବା ପାଇଁ, ହେଲେ ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗ ଏହି ନିରୀହ ଶିଶୁର ଦୁଇ ୨ଟି ଟି ହାତ ଛଡାଇ ନେଇଛି l ବୁଢାପାଳ ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ଷ୍ଟ୍ରକଚରରୁ ବାହାରିଥିବା 11KV ର ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ମୁନାଙ୍କ ଶରୀରରେ ଲାଗିଯିବାରୁ ଏମିତି ଦୁର୍ଦଶା ଭୋଗୀବାକୁ ପଡିଛି ମୁନାଙ୍କୁ l ଟାଟା ପାୱାରର ବେଖାତିର କାମ ପାଇଁ ଆଜି ଏମିତି ପରିଣାମ ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି ମୁନା ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର l ଥରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତ ଲାଗିବା ପରେ ଅପରେସନରେ ମୁନାଙ୍କ ୨ଟି ହାତକୁ କଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି l ବିଚାର ଶିଶୁଟି କଷ୍ଟ ସହି ନ ପାରି ବିଛଣାରେ ପଡି ଛଟପଟ ହେଉଛି l ମୁନା ଜୀବନରେ ରଖିଥିବା ସବୁ ସ୍ବପ୍ନ ଆଜି ମାଟିରେ ମିଶି ଯାଇଛି l ଏବେଠୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବିନା ହାତରେ ଜୀବନ ଜିଇଁବ ନିରୀହ ମୁନା ମାଝୀ l ମୁନାଙ୍କ ବାପା ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ, ଦିନେ ଖଟିଲେ ଦିନେ ଖାଇବେ ଆଉ ଏମିତି ପୁଅର ଏହି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଧର୍ଯ୍ୟ ହରା ହୋଇପଡିଛନ୍ତି l ଅନ୍ୟପଟେ ମାନବିକତା ଦେଖାଇ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁନାଙ୍କ ପାଖରେ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି ଦେବଗଡ଼ ବିଜେଡି ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ରୋମାଞ୍ଚ ରଞ୍ଜନ ବିଶ୍ୱାଳ l ମୁନା ଏବେ ହାଇଟେକ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରୁଛନ୍ତି ରୋମାଞ୍ଚ ରଞ୍ଜନ l ମୁନାଙ୍କୁ ସିନା ଆଉ ତାଙ୍କ ହାତ ଫେରାଇ ଦେଇପାରିବେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବେ ସୁସ୍ଥ କରେଇବାରେ ସବୁ ପ୍ରକାରର ସୁବିଧା ଓ ସହଯୋଗ ଯୋଗାଇ ଦେବେ ବୋଲି ରୋମାଞ୍ଚ ବିଶ୍ୱାଳ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି l

Related post

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବେନଗାଁ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବେନଗାଁ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ଲାଞ୍ଜିଗଡ)୧୭/୦୮/୨୦୨୨: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଗମ ଆଦିବାସୀ ଅଦ୍ୟୁଷିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଥିବା ବେନଗାଁ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଏବେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ପଡି ରହିଛି!ଏହି ପ୍ରାଥମିକ…
RD ବିଭାଗ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଘରେ ପଶୁଛି ପାଣ

RD ବିଭାଗ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଘରେ ପଶୁଛି ପାଣ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(କେସିଙ୍ଗା)୧୭/୦୮/୨୦୨୨: ଗତ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥିତି ବେହାଲ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି। ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କାଣ୍ଡେଲ ଅଞ୍ଚଳରେ…
କଲିଙ୍ଗନଗର ରେ ଥିବା କାରଖାନା ମାନଙ୍କ ମନମାନି

କଲିଙ୍ଗନଗର ରେ ଥିବା କାରଖାନା ମାନଙ୍କ ମନମାନି

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ଯାଜପୁର)୧୭/୦୮/୨୦୨୨: ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା କଲିଙ୍ଗନଗର ଅଞ୍ଚଳ ରେ ଛୋଟ ବଡ ମିଶି ୧୮ ରୁ ଅଧିକ କାରଖାନା ଗଡି ଉଠିଛି । ମାତ୍ର କଲିଙ୍ଗନଗର ଅବସ୍ଥା ରେ…

Leave a Reply

Your email address will not be published.