ଶ୍ରମିକ ଛଟେଇ ନେଇ ଥାନା ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋପ

ଶ୍ରମିକ ଛଟେଇ ନେଇ ଥାନା ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋପ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ଗଞ୍ଜାମ) ୨୯/୦୭/ ୨୦୨୨: ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା କଳିଙ୍ଗନଗର ରେ ଥିବା ଭିସାକାରଖାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଚାରି ଜଣ ଠିକା ଡ୍ରାଇଭର ଙ୍କୁ ବିନା ନୋଟିସରେ ଛଟେଇ କରିଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଆଜି କାରଖାନାରେ ଅନ୍ୟ ଡ୍ରାଇଭର ମାନେ ମିଶି ଯଖପୁରା ଥାନା ସମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ମୁତାବକ କାରଖାନା କୌଣସି କାରଣ ବସତ ତାଙ୍କୁ ଠିକାଦାର ଛଟେଇ କରିଥିଲେ। ଏ ନେଇ କାରଖାନାର କତ୍ତୃପଖ ଙ୍କୁ ଜଣେଇ ଥିଲେ ସଂପୂକ୍ତ ବ୍ଯକ୍ତି ମାନେ ମାତ୍ର କେହି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନଥିବା ଯୋଗୁ ଆଜି ସକାଳ ସମୟରେ ପ୍ରଥମେ ଭିସା କାରଖାନା ସମ୍ମୁଖରେ କିଛି ସମୟ ବିକ୍ଷୋଭ ଓ ତାପରେ ଜଖପୁରା ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ଓ ଧାରଣା ଦେଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାରିଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଯୁକ୍ତି ନକରିଛନ୍ତି ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣା ଜାରିରଖିଥିଲେ । ସ୍ଥିତି ଅଣାୟାତ ହେବାପୂର୍ବରୁ ଥାନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱବଧାନରେ ଦାନଗଦିର ତହସିଲଦାର ନମ୍ରତା ମୋଦି, ଅତିରିକ୍ତ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଏସ ଟପ୍ପୋ,ଭିସା କାରଖାନା କତ୍ତୃପଖ ସନ୍ଦୀପ କୁମାର ମିଶ୍ର ,ଠିକାଦାର ବୁଦ୍ଧଦେବ ରାଉତ ଓ ୪ଜଣ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡ୍ରାଇଭର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।କାରଖାନା ୪ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଛଟେଇ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତଦାବି ଉଠିଥିବା ବେଳେ କାରଖାନାର ଠିକାଦାର ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତଦାବିକୁ ମନା କରିଥିଲେ।ଏହା ପରେ ସମସ୍ତ ଡ୍ରାଇଭର୍ ଏକତ୍ର ହୋଇ ସମୂହ ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥା ରେ କାର୍ୟ୍ଯ କରିବେନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।ଉକ୍ତ କାରଖାନାରେ ପାଖାପାଖି ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଡ୍ରାଇଭ ସଦସ୍ୟମାନେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପୁରା ପଇସା, ଇପିଏଫ୍ ଓ ଇଏସ୍ଆଇ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ ଓ ଗୋଟିଏ ମାସ ଭିତରେ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୀତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ।ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଇବା ପରେ ବିକ୍ଷୋଭ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

 

ସୁକିନ୍ଦା ଦାନଗଦୀ ଦାନଗଦୀ ରୁ ପଦ୍ମନାଭ ପହି ଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଫୋକସ ପ୍ଲସ୍ ।

Related post

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବେନଗାଁ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବେନଗାଁ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ଲାଞ୍ଜିଗଡ)୧୭/୦୮/୨୦୨୨: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଗମ ଆଦିବାସୀ ଅଦ୍ୟୁଷିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଥିବା ବେନଗାଁ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଏବେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ପଡି ରହିଛି!ଏହି ପ୍ରାଥମିକ…
RD ବିଭାଗ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଘରେ ପଶୁଛି ପାଣ

RD ବିଭାଗ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଘରେ ପଶୁଛି ପାଣ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(କେସିଙ୍ଗା)୧୭/୦୮/୨୦୨୨: ଗତ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥିତି ବେହାଲ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି। ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କାଣ୍ଡେଲ ଅଞ୍ଚଳରେ…
କଲିଙ୍ଗନଗର ରେ ଥିବା କାରଖାନା ମାନଙ୍କ ମନମାନି

କଲିଙ୍ଗନଗର ରେ ଥିବା କାରଖାନା ମାନଙ୍କ ମନମାନି

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ଯାଜପୁର)୧୭/୦୮/୨୦୨୨: ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା କଲିଙ୍ଗନଗର ଅଞ୍ଚଳ ରେ ଛୋଟ ବଡ ମିଶି ୧୮ ରୁ ଅଧିକ କାରଖାନା ଗଡି ଉଠିଛି । ମାତ୍ର କଲିଙ୍ଗନଗର ଅବସ୍ଥା ରେ…

Leave a Reply

Your email address will not be published.