ଲବଣ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ପୀଠରେ ତିରଙ୍ଗା ପଦ ଯାତ୍ରା

ଲବଣ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ପୀଠରେ ତିରଙ୍ଗା ପଦ ଯାତ୍ରା

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ଅସ୍ତରଂଗ)୧୨/୦୮/୨୦୨୨: ସ୍ବାଧିନତାର ୭୫ ବର୍ଷ ଅବସରରେ ଦେଶ ଆଜାଦ୍ କି ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଥିବା ସମୟରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ନେଇ 65 କିଲୋମିଟର ପଦଯାତ୍ରା ହୋଇଥିଲା।ଓଡିଶା ବାସୀଙ୍କ ମନରେ ଆହୁରି ଦେଶପ୍ରୀୟତା ଜାଗ୍ରତ କରିବା ପାଇଁ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ତରଫରୁ ପିପିଲି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ବେରବୋଇ ସ୍ଥିତ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ମୃତିପୀଠ ରୁ ହାର୍ଘ୍ୟର ତୀରାଙ୍ଗ ପଦଯାତ୍ରା ଅଗଷ୍ଟ ୯ ତାରିଖ କ୍ରାନ୍ତି ଦିବସ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଆଜି ଅସ୍ତରଂଗ ର ଲବଣ ସତ୍ୟାଗ୍ରହ ପୀଠ ଠାରେ ଉଦଯାପନ ହୋଇଯାଇଛି ।ଘରେ ଘରେ ତିରଙ୍ଗା ପତାକା କିପରି ସମସ୍ତେ ଆସନ୍ତା 13 ତାରିଖରେ ଠାରୁ ଘର ସମୂଖରେ ଉଡାଇବେ ଏହି ପଦଯାତ୍ରାର ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା,ଏଥିରେବିଜେପି ର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ସମୀର ମହାନ୍ତି ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ସମୀର ମହାନ୍ତି,ରାଜ୍ୟ ଉପ ସଭାନେତ୍ରୀ ପ୍ରଭାତି ପରିଡା , ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଆଶ୍ରିତ ପଟ୍ଟନାୟକ, ବ୍ରହ୍ମଗିରି ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀ ଲଲିଟେନ୍ଦୁ ବିଦ୍ୟାଧର ମହାପାତ୍ର, ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ପ୍ରଭଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ର , ପୁର୍ବତନ ନିମାପଡା ବିଧାୟକ ବାଈଧର ମଲ୍ଲିକ, କାକଟପୁର ର ବିଜେପି ନେତା ରବି ମଲିକ ସହ ଜିଲ୍ଲାର ଅନ୍ୟ ନେତୃଗଣ ଓ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତା ମାନେ ପଦଯାତ୍ରା ରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ | ଏହି ପଦଯାତ୍ରା ୩ ଦିନ ଧରି ଚାଲି ଆଜି କାକଟପୁର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ସ୍ଥିତ କୁହୁଡି ଠାରେ ସମାପ୍ତ ହେଇଥିଲା।

ଅସ୍ତରଂଗ ରୁତ୍ରିଲୋଚନ ବେହେରା ଙ୍କ ରିପୋଟ ଫୋକସ ପ୍ଲସ |

Related post

ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ

ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ବ୍ୟୁରୋ): ଇରାନ ବିମାନରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଜେଟଗୁଡିକ ଛଡ଼ାଯାଇଥିଲା। IAF ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିମାନେ ଚୀନ୍ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ବିମାନକୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁମଣ୍ଡଳରୁ…
କାଟିନୋଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗଛ

କାଟିନୋଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗଛ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ବ୍ରହ୍ମଗିରି): ବ୍ରହ୍ମଗିରିପୁର୍ବ ବିବାଦରୁ ଓ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଦ୍ରୃବୁତ ମାନେ ଜଙ୍ଗଲରୁ କାଟିନୋଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗଛ |ବ୍ରହ୍ମଗିରି ଥାନା ନିକଟସ୍ଥ କାଳିକା ବାଡି ଗ୍ରାମରେ ପୁର୍ବ…

ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ଛତର ଯାତ୍ରା ଉତ୍ସବ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ଥୁଆମୂଳ ରାମପୁର): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମାଁ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ଛତର ଯାତ୍ରା ମହା ସମାରୋହରେ ଥୁଆମୂଳ ରାମପୁର ଠାରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି। ଦୁଇ ବର୍ଷ କାଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published.