ସାଉଥ କୋରିଆରେ କରୋନା ର ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନ୍ ଉଚ୍ଚ ରେକର୍ଡ କରିଛି  I

ସାଉଥ କୋରିଆରେ କରୋନା ର ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନ୍ ଉଚ୍ଚ ରେକର୍ଡ କରିଛି I

କରୋନାଭାଇରସ୍ ର ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ କୋଭିଡ୍ -19 ମାମଲାରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି | ଏହି ସମୟରେ, ଅନେକ ଦେଶ Covid-19 ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଇବା ଏବଂ ସୀମା ପୂନର୍ବାର ଖୋଲିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଦୈନିକ କୋଭିଡ -19 ମାମଲାରେ ରେକର୍ଡର ଅଧିକ ବୋଲି ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ସୋମବାର ଦିନ କୋରିଆ ରୋଗ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ ନିରାକରଣ ଏଜେନ୍ସି 38,691 ନୂତନ ଜୀବାଣୁ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି, ଯାହା ଜାନୁଆରୀ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ସ୍ତରରୁ ନଅ ଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଯେତେବେଳେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଦେଶର ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲା।ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗ ଫେବୃଆରୀ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆଦୈନିକ 130,000 କିମ୍ବା 170,000 ଡେଇଁପଡ଼ିବ।Covid-19 ମାମଲାରେ ସମ୍ପ୍ରତି ସ୍ପାଇକ୍ ଦେଶର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନିକ ସମ୍ବଳକୁ ବିସ୍ତାର କରିଛି |
ଫେବୃଆରୀ 21 ରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସମସ୍ତ ଟୀକାକୃତ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହାର ସୀମା ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି।
ସୋମବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍କଟ ମୋରିସନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ସହମତ ହୋଇଛନ୍ତି ଯେ ଫେବୃଆରୀ 21 ରୁ ସମସ୍ତ ଟିକା ଦିଆଯାଇଥିବା ଭିସାଧାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସୀମା ପୂନର୍ବାର ଖୋଲିବ।ମୋରିସନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରିଦର୍ଶକମାନଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣର ପ୍ରମାଣ ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ |
ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଅନେକ ଜର୍ମାନ ରାଜ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି | ଗତ ସପ୍ତାହରେ ସମାନ ଦିନ ତୁଳନାରେ ଜର୍ମାନୀ 95,267 ନୂତନ ଦୈନିକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି, ଯାହା 22% ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ତେବେ, 100,000 ପ୍ରତି ସାତ ଦିନିଆ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହାର 5.4 କୁ ଖସି ଆସିଛି, ଯାହା ଦୁଇ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଅଟେ |କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମଣର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଚୀନ୍ ଏହାର ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ସହର ବାଇସେରେ କଡା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି। ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ଏବଂ ଅନାବଶ୍ୟକ ଭ୍ରମଣରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

Related post

ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ହତ୍ୟା ତାପରେ  ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ହତ୍ୟା ତାପରେ ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଫୋକସପ୍ଲସ 30/05/23(ଧାମନଗର) ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ କର ହତ୍ୟା ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ପ୍ରଥମେ ହତ୍ୟା ତାପରେ ସ୍ୱାମୀ କରିଲା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ଧାରୁଆ କଟୁରୀ ରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିବା…
କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା ?

କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା ?

  ଫୋକସପ୍ଲସ 29/05/2023(ଅହମଦାବାଦ) କାହଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା? ପଣ୍ଡିତ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ନେଇ ପ୍ରାୟତଃ ସବୁବେଳେ ହେଡ ଲାଇନରେ ରହିଥାନ୍ତି। , କିଛି…
ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୪ ଶହ ତଳକୁ

ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୪ ଶହ ତଳକୁ

ଫୋକସପ୍ଲସ 29/05/2023(ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ) ବର୍ତମାନ କରୋନା ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣ ଥମିବାରେ ଲାଗିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନେ କମିଲେ ପୁଣି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଭାରତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ଦୈନିକ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *