ସାଉଥ କୋରିଆରେ କରୋନା ର ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନ୍ ଉଚ୍ଚ ରେକର୍ଡ କରିଛି  I

ସାଉଥ କୋରିଆରେ କରୋନା ର ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନ୍ ଉଚ୍ଚ ରେକର୍ଡ କରିଛି I

କରୋନାଭାଇରସ୍ ର ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ କୋଭିଡ୍ -19 ମାମଲାରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି | ଏହି ସମୟରେ, ଅନେକ ଦେଶ Covid-19 ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଇବା ଏବଂ ସୀମା ପୂନର୍ବାର ଖୋଲିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଦୈନିକ କୋଭିଡ -19 ମାମଲାରେ ରେକର୍ଡର ଅଧିକ ବୋଲି ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ସୋମବାର ଦିନ କୋରିଆ ରୋଗ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ ନିରାକରଣ ଏଜେନ୍ସି 38,691 ନୂତନ ଜୀବାଣୁ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି, ଯାହା ଜାନୁଆରୀ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ସ୍ତରରୁ ନଅ ଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଯେତେବେଳେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଦେଶର ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲା।ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗ ଫେବୃଆରୀ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆଦୈନିକ 130,000 କିମ୍ବା 170,000 ଡେଇଁପଡ଼ିବ।Covid-19 ମାମଲାରେ ସମ୍ପ୍ରତି ସ୍ପାଇକ୍ ଦେଶର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରଶାସନିକ ସମ୍ବଳକୁ ବିସ୍ତାର କରିଛି |
ଫେବୃଆରୀ 21 ରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସମସ୍ତ ଟୀକାକୃତ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହାର ସୀମା ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି।
ସୋମବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍କଟ ମୋରିସନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ସହମତ ହୋଇଛନ୍ତି ଯେ ଫେବୃଆରୀ 21 ରୁ ସମସ୍ତ ଟିକା ଦିଆଯାଇଥିବା ଭିସାଧାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସୀମା ପୂନର୍ବାର ଖୋଲିବ।ମୋରିସନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରିଦର୍ଶକମାନଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣର ପ୍ରମାଣ ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ |
ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଅନେକ ଜର୍ମାନ ରାଜ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି | ଗତ ସପ୍ତାହରେ ସମାନ ଦିନ ତୁଳନାରେ ଜର୍ମାନୀ 95,267 ନୂତନ ଦୈନିକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି, ଯାହା 22% ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ତେବେ, 100,000 ପ୍ରତି ସାତ ଦିନିଆ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହାର 5.4 କୁ ଖସି ଆସିଛି, ଯାହା ଦୁଇ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଅଟେ |କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମଣର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଚୀନ୍ ଏହାର ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ସହର ବାଇସେରେ କଡା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି। ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ଏବଂ ଅନାବଶ୍ୟକ ଭ୍ରମଣରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *