ଦୁଇ ଦିନ ପରେ, ସେନା ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା କେରଳର ପାହାଡ ଖଣ୍ଡରେ ଟ୍ରାକର ଫାଶରେ ପଡ଼ିଥିବା ଟ୍ରେକର |

ଦୁଇ ଦିନ ପରେ, ସେନା ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା କେରଳର ପାହାଡ ଖଣ୍ଡରେ ଟ୍ରାକର ଫାଶରେ ପଡ଼ିଥିବା ଟ୍ରେକର |

ଦୁଇ ଦିନ ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାଣି ବିନା, କେରଳର ପାଲକ୍କାଡ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ପାହାଡ ଖାଲରେ ଫସି ରହିଥିବା ଜଣେ 23 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ସେନା ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା।
ଦୁଇ ଦିନ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଜଳ ବିନା, କେରଳର ପାଲକ୍କଡ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ପାହାଡ ଖାଲରେ ଫସି ରହିଥିବା 23 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ସେନା ଦଳ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କୁ ବହନ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାଣି ଦିଆଗଲା।ଅବଶ୍ୟ, ଉପରକୁ ଯାତ୍ରା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା ଏବଂ ଆର ବାବୁଙ୍କୁ ବାଟରେ ଅନେକ ସମୟରେ ବିଶ୍ରାମ ନେବାକୁ ପଡୁଥିଲା |ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଦୁଇ ଭାରତୀୟ ସେନା ଦଳ କେରଳର ପାଲକ୍କଡ ଜିଲ୍ଲାରେ ପହଞ୍ଚି ଜଣେ 23 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବ୍ୟକ୍ତି ସୋମବାର ଟ୍ରେକ୍ କରିବା ସମୟରେ ପାହାଡ ଖାଲରେ ଫସିଯିବା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହାୟତା କରିଥିଲେ।ଏହି ଦୁଇ ଭାରତୀୟ ସେନା ଦଳକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ୱେଲିଙ୍ଗଟନ୍‌ର ମାଡ୍ରାସ ରେଜିମେଣ୍ଟ ସେଣ୍ଟରର ବାରଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ସକାଳ 1.30 ରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ପାରାଚ୍ୟୁଟ୍ ରେଜିମେଣ୍ଟ ସେଣ୍ଟରର 22 ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ୨ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବିମାନ ଯୋଗେ ସୁଲୁରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହୋଇଥିଲେ। ବୁଧବାର ସକାଳ 5.45 ରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।ସୋମବାର ଦିନ ବାବୁ (23) ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ପାଲାକଡାର ଚେରାଡୁରେ ଥିବା କୁରୁମ୍ବାଚି ପାହାଡ ଉପରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେମାନେ ଓହ୍ଲାଇବା ସମୟରେ ବାବୁ କ୍ଳାନ୍ତ ହୋଇ ପଥର ଉପରେ ଖସିପଡି ପାହାଡର ଏକ ଗୁମ୍ଫାରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲେ |ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ସଫଳ ହୋଇନଥିଲେ। ଗୋଷ୍ଠୀ ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇ ପୋଲିସକୁ ସତର୍କ କରାଇଥିଲେ। ସେ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଫସି ରହିଥିଲେ।

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *