ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଟକ୍କର ଦେବାପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରୟାସ

ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଟକ୍କର ଦେବାପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରୟାସ

ତାଳଚେର : ଆସନ୍ତା ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ  ମଧ୍ୟ ପଛରେ ପଡ଼ି ନାହିଁ, ବେଶ ଆଚାର ବ୍ୟବହାର ରଖିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଏଥର ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି । ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତ ଓ ଉନ୍ନତ ପରିବାରରୁ ପ୍ରାର୍ଥି କରାଯାଇଥିବାରୁ, ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ରୋଚକ ମୋଡ଼ ନେଲାଭଳି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ବାହୁବଳୀଙ୍କୁ ପାଖରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇନାହିଁ । ମଦ, ବାହୁବଳୀ ଓ ଅର୍ଥ ଲୋଭରେ ଭୋଟ ନଦେବାକୁ ଓ ଗାଁ ଗାଁରେ ବିକାଶ ସ୍ଥାଣୁତାକୁ ନେଇ ମତ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ କଂଗ୍ରେସ୍ ପଂହଚାଇଛି । ସୀମିତ ଅର୍ଥରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଯୋରଦାର କରିବାକୁ ଦଳପକ୍ଷରୁ ଆପ୍ରାଣ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛି । କଂଗ୍ରେସ୍ ଦଳର ନେତା ଓ କର୍ମୀ ଏଥର ଏକତା ଓ ନିଜ ନିଜ ମଧ୍ୟ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷାକରି ତାର ପ୍ରଚାରକୁ ଆଗେଇ ନେବାରେ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ଥିବା ଭଳି ମନେ ହେଉଛି । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଗାଁକୁ ଗାଁ ଘର ଘର ବୁଲି ତାର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । ଭୋଟ ହାର ଆଶତୀତ ବଢ଼ିବା ଓ କଂଗ୍ରେସ୍ ପ୍ରତି କିପରି ଲୋକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରାଯିବ ଏହାର ପୁରୁଖା ଓ ବଳିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ଆଗକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି । ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡ଼ିର କାର୍ଯ୍ୟବଳୀ ଭୋଟରଙ୍କ ପାଖରେ ରଖୁଛନ୍ତି । ବିଶେଷ କରି ମହିଳା, ନାବାଳିକା ଅତ୍ୟାଚାର, ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ମିଥ୍ୟା ଯୋଜନା , ତାଳଚେର ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ, ଥର୍ମାଲ ଓ ଏଫସିଆଇ ନହେବା, ବେରୋଜଗାରୀ ତଥା ଏଅଂଚଳର ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ପ୍ରତି ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରତି ଭୋଟର୍ ଭାଇ ଭଉଣୀ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଏହାକୁ ଆଧାର କରି ଭୋଟ ଭିକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ୍ ଦଳର ବ୍ଲକସଭାପତି ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ପାଣି ନିଜେ ଏହାର ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି । ସେ ଅଂଚଳର ଜଣେ ଦକ୍ଷ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା ଓ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନ୍‌ଜୀବୀ ହୋଇଥିବାରୁ ଏକ ସ୍ୱେଚ୍ଛ ଓ ନିଆରା ନିର୍ବାଚନ ହେବ ବୋଲି ଜନସାଧାରଣରେ ମତପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

Related post

ଭାରତ ସମୁଦ୍ରର ସମ୍ରାଟ ହେଲା, ପୁଣିଥରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ସଂଗଠନ ପରିଷଦରେ ଦେଶର ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କଲା |

ଭାରତ ସମୁଦ୍ରର ସମ୍ରାଟ ହେଲା, ପୁଣିଥରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ସଂଗଠନ ପରିଷଦରେ…

ଭାରତ02/12/2023; ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ଭାରତ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟ ଦେଶର ବିଶ୍…
ପ୍ରିୟଙ୍କାକୁ ଜଣା ନାହିଁ ଇଂଲିଶ ଗ୍ରାମାର

ପ୍ରିୟଙ୍କାକୁ ଜଣା ନାହିଁ ଇଂଲିଶ ଗ୍ରାମାର

ମୁମ୍ବାଇ: ଅଭିନେତା ତଥା ଷ୍ଟାଣ୍ଡଅପ କମେଡିଆନ ବୀର ଦାସ ନିକଟରେ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡଅପ ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ଏମି ପୁରସ୍କାର ଜିତିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ…
ଚଳିତ ମାସରେ ଆକାଶରୁ ହେବ ତାରା ବର୍ଷା, ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ପଡ଼ିବ ୧୦୦-୧୫୦ ତାରା

ଚଳିତ ମାସରେ ଆକାଶରୁ ହେବ ତାରା ବର୍ଷା, ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ପଡ଼ିବ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ, ଶୁଣିଥିବେ ଆକାଶରେ ପଡୁଥିବା ତାରା ବିଷୟରେ। ଯଦି ଶହ ଶହ ତାରକା ଏକାଠି ପଡ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ ତେବେ କ’ଣ ହେବ ଅନୁମାନ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *