ୟୁକ୍ରେନକୁ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ କଲେ ଅନେକ ଦେଶ, ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧ ସମ୍ଭାବନା

ୟୁକ୍ରେନକୁ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ କଲେ ଅନେକ ଦେଶ, ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧ ସମ୍ଭାବନା

କିଭ :ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧକୁ ନେଇ ବିଶ୍ୱବାସୀ ଆତଙ୍କିତ..ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ଉପରେ ରୁଷ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି ଅନେକ ରାଷ୍ଟ୍ର ଅନୁମାନ କରିସାରିଲେଣି। ଏଥିପାଇଁ ସେମାନେ ନିଜ ନାଗରିକଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ୟୁକ୍ରେନ୍‌ରୁ ପଳାଇ ଆସିବା ଲାଗି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜରୁରି ନ ଥିଲେ ଅଯଥା ସେଠାକୁ ନ ଯିବା ପାଇଁ ବି କୁହାଯାଇଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କିଛି ବିମାନ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ କମ୍ପାନି (ଏୟାରଲାଇନ୍ସ) ୟୁକ୍ରେନ୍‌କୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ବାତିଲ କରିଦେଇଛନ୍ତି।ରୁଷକୁ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରଗୁଡ଼ିକ ଯେତେ ବୁଝାଇଲେ ବି ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ରୁଷ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ଯୁଦ୍ଧ ସଂକଟ ଟାଳିବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌ ରୁଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର୍‌ ପୁଟିନ୍‌ଙ୍କ ସହ ଘଣ୍ଟାଏରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଫୋନ୍‌ରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ଉଭୟ କେବଳ ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ବିବାଦ ଉପରେ ଫୋକସ୍‌ କରିଥିଲେ..ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ପୁଟିନ୍‌ଙ୍କ ତରଫରୁ କୌଣସି ନରମ ମନୋଭାବ ପ୍ରକାଶ ପାଇ ନ ଥିଲା । ଏହାପରେ ବାଇଡେନ୍‌ ବି କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଦେଖାଇଥିଲେ । ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ‘ଅତ୍ୟନ୍ତ ମହଙ୍ଗା’ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ବାଇଡେନ୍‌ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ । ତେଣୁ ଆଉ ମାତ୍ର ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ଉପରେ ରୁଷ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ଇତିମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକା ଓ ଅନେକ ମଧ୍ୟପ୍ରାଚ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ର ସେମାନଙ୍କ ନାଗରିକଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ଛାଡ଼ିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆମେରିକା ଏହାର ଦୂତାବାସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଠିକଣା ବଦଳାଇବାକୁ କହିଛି । ଏହି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧ ହିଁ ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧର ଭିତ୍ତି ପକାଇବ ବୋଲି କିଛି ବିଶେଷଜ୍ଞ ଆଶଙ୍କା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *