ଚାରା ଘୋଟାଲାରେ ଲାଲୁ ଯାଦବ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ – ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଣି..

ଚାରା ଘୋଟାଲାରେ ଲାଲୁ ଯାଦବ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ – ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଣି..

ରାଞ୍ଚି – ବିବାଦ ଉପରେ ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇ ପଡୁଛନ୍ତି ଲାଲୁ ଯାଦବ ..ପୁଣି ଚାରା ଘୋଟାଲାର ଆଉ ଏକ ମାମଲାରେ ଲାଲୁ ଯାଦବ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ, ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେହେବ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଣି..ଗୋ ଖାଦ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଅଦାଲତରୁ ବହୁପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। କୋର୍ଟ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ସମେତ ୭୫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ଛଅ ମହିଳା ସମେତ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ଅଦାଲତ ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଲାଲୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇବେ।କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସିବା ମାତ୍ରେ କୋର୍ଟ ବାହାରେ ଥିବା ଆରଜେଡି ନେତା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଗହଣରେ ନିରାଶ ଛାଇ ଯାଇଛି। କୋର୍ଟର ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମୟରେ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ଝିଅ ତଥା ସାଂସଦ ସୀମା ଭାରତୀ ଲାଲୁଙ୍କ ସହ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶଙ୍କ ବୟସ ୭୫ ବର୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ହେବ। ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଗୋଖାଦ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଝାଡଖଣ୍ଡର ଡୋରଣ୍ଡା କୋଷାଗାରରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ୧୩୯ କୋଟି 35 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କଢାଯିବା ସାମିଲ୍ ଥିଲା। ଏହି ମାମଲା ଉପରେ ଆଜି ରାଞ୍ଚିରେ ସିବିଆଇର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଅଦାଲତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଛନ୍ତି।ଏଥିପାଇଁ ଲାଲୁ ଯାଦବ ପାଟନାରୁ ରାଞ୍ଚି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ରାଞ୍ଚି ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ତାଙ୍କର ସମର୍ଥନ ଲାଲୁଙ୍କୁ ଜୋରଦାର ସ୍ଵାଗତ କରିଥିଲେ। ଲାଲୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଚାରା ଘୋଟାଲା ସଂପର୍କିତ ପାଞ୍ଚରୁ ଚାରି ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଲାଲୁଙ୍କୁ ଚାରା ଘୋଟାଲାର ଚାରି ମାମଲା- ଦେବଗଢ, ଚାଇବାସା, ରାଞ୍ଚିର ଡୋରଣ୍ଡା କୋଷାଗାର ଏବଂ ଦୁମକା ମାମଲାରେ ଜାମିନରେ ପାଇ ସାରିଛନ୍ତି।

Related post

ଏ ଯୁଗର ସାବିତ୍ରୀ ।

ଏ ଯୁଗର ସାବିତ୍ରୀ ।

କଳାହାଣ୍ଡି୨୩/୦୨/୨୦୨୪: ଯମଦେବଙ୍କ ପାଖରୁ ମୢତ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଫେରି ପାଇ ଥିଲେ ସାବିତ୍ରୀ । ଏ ପୁରାଣର କଥା । କିନ୍ତୁ ମୢତ୍ୟ ମୁଖରେ ପଡି ଥିବା ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ନିଜ…

ଆମର କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଆମର ଚାକିରୀ ଆମକୁ ଦିଅ ନାରାରେ କମ୍ପିଲା…

ଜିଲ୍ଲା ଭିଷିକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିଲେ ବେକାର ଯୁବା ଯୁବତୀ କୋରାପୁଟ୨୩/୦୨/୨୦୨୪: ଜିଲ୍ଲାରେ ଜୋରଧରିଲା ଜିଲ୍ଲା ଭିଭିକ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବି । ଜିଲ୍ଲା ଭିରିକ…
କୋରାପୁଟରେ ଜଳରଙ୍ଗ ଚିତ୍ରଶିଳ୍ପୀ ଶିବିର ଓ ସମସାମୟିକ ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ।

କୋରାପୁଟରେ ଜଳରଙ୍ଗ ଚିତ୍ରଶିଳ୍ପୀ ଶିବିର ଓ ସମସାମୟିକ ଚିତ୍ରକଳା ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ।

କୋରାପୁଟ୨୩/୦୨/୨୦୨୪: କୋରାପୁଟର ଦେଓମାଳୀ ଠାରେ ଓଡିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ,ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ଏବଂ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ସହଯୋଗରେ ଏକ ରାଜ୍ୟ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *