ସିରିଜ ଜିତିଲା ରୋହିତ ବାହିନି

ସିରିଜ ଜିତିଲା ରୋହିତ ବାହିନି

ସିରିଜ ଜିତିଲା ରୋହିତ ବାହିନି । ପୋଲାଡ଼ ସେନାକୁ ମାତ ଦେଇ ସିରିଜ କ୍ଲିନ ସୁଇପ କଲା ଭାରତ । କଲିକତାର ଇଡେନଗାଡେନରେ ଅନୁଷ୍ଟିତ ହୋଇଥିବା ଭାରତ- ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ମୁକାବିଲାରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ୧୭ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ଭାରତ । କୋଲକାତାର ଇଡେନଗାର୍ଡେନରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସୂର୍ୟ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଓ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟରଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ୍ ବଳରେ ଭାରତ ୫ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୮୪ ରନ୍ କରିଛି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ସୂର୍ୟ୍ୟକୁମାର ମାତ୍ର ୩୧ ବଲରେ ୧ ଚୌକା ଓ ୭ ଛକା ସହ ୬୫ ଓ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର୍ ୧୯ ବଲରେ ୪ ଚୌକା ଓ ୨ ଛକା ସହ ୩୫ ରନ୍ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ୧୮୫ରନର ଲକ୍ଷ ନେଇ ମଇଦାନକୁ ଓଲ୍ହାଇଥିବା ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ୨୦ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୧୬୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ୯ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା । ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଭଲ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ନିକୋଲାସ୍ ୪୭ ବଲରୁ ୬୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରି ଦୀପକ ଚହର ୨ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ସେହିଭଲି ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର୍ ୨.୧ ଓଭରରେ ୨୩ ରନ୍ ଦେଇ ୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଡେବ୍ୟୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିବା ଆବେଶ ଖାନ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ପାଇନାହାଁନ୍ତି ।ଓଡିଆଇ ପରେ ଟି -୨୦ ସିରିଜକୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ନାମରେ କରିଛି ଭାରତ । ଦଳ ପାଇଁ ସୂର୍ୟ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଲେ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଇ ଦଳକୁ ବିଜୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ

Related post

ଭାରତ ସମୁଦ୍ରର ସମ୍ରାଟ ହେଲା, ପୁଣିଥରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ସଂଗଠନ ପରିଷଦରେ ଦେଶର ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କଲା |

ଭାରତ ସମୁଦ୍ରର ସମ୍ରାଟ ହେଲା, ପୁଣିଥରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ସଂଗଠନ ପରିଷଦରେ…

ଭାରତ02/12/2023; ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ଭାରତ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟ ଦେଶର ବିଶ୍…
ପ୍ରିୟଙ୍କାକୁ ଜଣା ନାହିଁ ଇଂଲିଶ ଗ୍ରାମାର

ପ୍ରିୟଙ୍କାକୁ ଜଣା ନାହିଁ ଇଂଲିଶ ଗ୍ରାମାର

ମୁମ୍ବାଇ: ଅଭିନେତା ତଥା ଷ୍ଟାଣ୍ଡଅପ କମେଡିଆନ ବୀର ଦାସ ନିକଟରେ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡଅପ ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ଏମି ପୁରସ୍କାର ଜିତିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ…
ଚଳିତ ମାସରେ ଆକାଶରୁ ହେବ ତାରା ବର୍ଷା, ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ପଡ଼ିବ ୧୦୦-୧୫୦ ତାରା

ଚଳିତ ମାସରେ ଆକାଶରୁ ହେବ ତାରା ବର୍ଷା, ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ପଡ଼ିବ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ, ଶୁଣିଥିବେ ଆକାଶରେ ପଡୁଥିବା ତାରା ବିଷୟରେ। ଯଦି ଶହ ଶହ ତାରକା ଏକାଠି ପଡ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ ତେବେ କ’ଣ ହେବ ଅନୁମାନ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *