ସଚେତନ ଭୋଟର ଭାବେ ସମ୍ବିଧାନ କୁ ସଂମାନ ଜଣାଇ ଓ ପ୍ରଶାସନ ର ପତିଶୁତି ପରେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ ରୁ ଓହରିଲେ ବୋଇତକୁଦ ଗ୍ରାମ

ସଚେତନ ଭୋଟର ଭାବେ ସମ୍ବିଧାନ କୁ ସଂମାନ ଜଣାଇ ଓ ପ୍ରଶାସନ ର ପତିଶୁତି ପରେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ ରୁ ଓହରିଲେ ବୋଇତକୁଦ ଗ୍ରାମ

କାକଟପୁର-: ଦିପ ତଳ ଅନ୍ଧାର ଭଳି କାକଟପୁର ତହସିଲ ଠାରୁ ମାତ୍ର ୨୦୦ମି ଦୂରରେ ଥିବା ବୋଇତକୂଦ ଗ୍ରାମର ରାସ୍ତା ଯୋଗୁଁ ସାଧାରଣ ଲୋକମାନେ ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିଲେ ।୨୦୧୭ ମସିହାରୁ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ‌ ସଡକ ଯୋଜନାର ରାସ୍ତା କାମକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ୍ୟ ସରକାରୀ କେନାଲ ଜମି ସୀମାନଙ୍କ ନହବାରୁ କାମ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ପାରୁ ନଥିଲା ।।ତେଣୁ ବୋଇତିକୁଦ ଗ୍ରାମର ଶତାଧିକ ଗ୍ରାମବାସୀ ମାନେ ଏହି ରାସ୍ତା ସମସ୍ୟା କୁ ନେଇ ତହସିଲ ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ ଓ ଭୋଟ ବର୍ଜନ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ ଏହା ପରେ ତହସିଲଦାର ପ୍ରତିଶୁତି ଦେଇଥିଲେ ସେହି ଜମି ସୀମାଙ୍କନ କରିବାପାଇଁ ଏବଂ ସେହି ଜମି ଟିକୁ ତହସିଲଦାର ସୀମାନଙ୍କ କରିଥିଲେ ଏବେ ରାସ୍ତା କାମ ପାଇଁ ବାଟ ଫିଟି ଥିବାରୁ ବୋଇତକୁଦ ର ଗ୍ରାମ ର ସଚେତନତ ଭୋଟର ମାନେ ଦେଶ ର ସମ୍ବିଧାନ କୁ ସଂମାନ ଜଣାଇ ଗଣତନ୍ତ୍ର ର ଏହି ମହାପର୍ବ ରେ ସାମିଲୀ ହବା ସହ ସଚେତନ ଭୋଟର ଭାବେ କାକଟପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ପର୍ଥୀ ବାଛିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନେଲେ ଏବଂ ଜଦି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହି ରାସ୍ତା ସମସ୍ୟା ଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ ସମାଧାନ ନହୁଏ ତେବେ କାକଟପୁର ତହସିଲ ଅଫିସ ଓ ଗ୍ରାମ ଉନୟନ ବିଭାଗ ର ଅଫିସ ରେ ନିଆଁ ଜଳିବ ବୋଲି ଗ୍ରାମ ବାସୀ ମାନେ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି କୈଳାଶ କପ, ବିଜୟକୁମାର ବିଶ୍ୱଳ, ଛବି ଦାସ, ପ୍ରଫୁଲ ମୁଦୁଲି, ନରୁଆ ଭୋଇ, ଲଷ୍ମୀଧର ବିଶ୍ୱଳ, ଚିକୁ ପୋଲେଇ, ବବୁଲୁ ଦାସ

Related post

ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ହତ୍ୟା ତାପରେ  ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ହତ୍ୟା ତାପରେ ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଫୋକସପ୍ଲସ 30/05/23(ଧାମନଗର) ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ କର ହତ୍ୟା ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ପ୍ରଥମେ ହତ୍ୟା ତାପରେ ସ୍ୱାମୀ କରିଲା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ଧାରୁଆ କଟୁରୀ ରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିବା…
କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା ?

କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା ?

  ଫୋକସପ୍ଲସ 29/05/2023(ଅହମଦାବାଦ) କାହଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା? ପଣ୍ଡିତ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ନେଇ ପ୍ରାୟତଃ ସବୁବେଳେ ହେଡ ଲାଇନରେ ରହିଥାନ୍ତି। , କିଛି…
ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୪ ଶହ ତଳକୁ

ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୪ ଶହ ତଳକୁ

ଫୋକସପ୍ଲସ 29/05/2023(ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ) ବର୍ତମାନ କରୋନା ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣ ଥମିବାରେ ଲାଗିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନେ କମିଲେ ପୁଣି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଭାରତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ଦୈନିକ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *