ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି କଳିଯୁଗରୁ ପଳାୟନ କରିବା ପାଇଁ ଆମେରିକାର ଅଫରକୁ କଲେ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ

ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି କଳିଯୁଗରୁ ପଳାୟନ କରିବା ପାଇଁ ଆମେରିକାର ଅଫରକୁ କଲେ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ

ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି ଆମେରିକା ସରକାରଙ୍କ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଦେଶ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାବେଳେ ରୁଷୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ କରିବେ |ଋଷର ସନ୍ୟମାନେ କଳିଯୁଗରେ ଘେରି ରହିଥିବା ବେଳେ ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି ଆମେରିକା ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ରହିବେ ଏବଂ ଯୁଦ୍ଧ କରିବେ।ଜେଲେନସ୍କିଙ୍କୁ ଆମେରିକାର ଅଫର ଗୁପ୍ତଚର ଆଧାରରେ ହୋଇଥିଲା ଯେ ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନ ୟୁକ୍ରେନ ସରକାରକୁ ହଟାଇବାକୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ତାଙ୍କ ଶାସନ ସହିତ ବଦଳାଇବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି।ଗୁରୁବାର ଦିନ ୟୁରୋପୀୟ ୟୁନିଅନ୍ (EU) ନେତାଙ୍କ ସହ ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ସମୟରେ ୟୁକ୍ରେନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ମୋତେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଜୀବନ୍ତ ଦେଖିଥିବେ।ସାମରିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଋଷର ନିରନ୍ତର ଆକ୍ରମଣ ସତ୍ୱେ ୟୁକ୍ରେନ ସନ୍ୟମାନେ କଳିଯୁଗରେ ଋଷର ସନ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତିରୋଧକୁ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଆହତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବା ସହିତ ଜେଲେନସ୍କି ନିଜ ଦେଶର ରାଜଧାନୀରେ ଦୃଢ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ୟୁକ୍ରେନମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁକ୍ରେନର ଭାଗ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି।ଶନିବାର ଦିନ ରାଜଧାନୀ କଳିଭ ସମେତ ୟୁକ୍ରେନ ସହର ଉପରେ ଋଷ ର ବାହିନୀ ସମନ୍ୱିତ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଆର୍ଟିଲିରି ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଯେଉଁଠାରେ ସହରର ସରକାରୀ ଅଟ୍ଟାଳିକା ନିକଟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା।ୟୁକ୍ରେନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ କଳିଯୁଗକୁ ଋଷ ର ସନ୍ୟବାହିନୀରୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ।ଏକ ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଭ୍ଲାଡିମିର ପୁଟିନ ୟୁକ୍ରେନ ସନ୍ୟବାହିନୀକୁ କଳିଯୁଗରେ ଦେଶର ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଉପାୟରେ ନିର୍ବାଚିତ ନେତୃତ୍ୱକୁ ହଟାଇବାକୁ ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି

 

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *