ୟୁକ୍ରେନରେ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବାପରେ ସାରା ଦେଶରେ ମହିଳାମାନେ ରୁଷର ଆକ୍ରମଣରୁ ନିଜ ଦେଶକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଅସ୍ତ୍ର ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ୟୁକ୍ରେନ ସାଂସଦ କିରାରୁଦିକ ଏବଂ ଲେସିଆ ଭାସିଲେନକୋ କଳିଯୁଗରେ ହୋଇଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ପ୍ରତିରୋଧରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ବିଦେଶୀମାନଙ୍କୁ ଆହ୍ୱାନ କରିଥିଲେ। ସାଧାରଣ ନାଗରିକମାନେ ନିଜ ଦେଶକୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଦେଇଥିବା ଆହ୍ୱାନର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିବାରୁ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ରୁଷର ଆକ୍ରମଣ କଡ଼ା ଯୁଦ୍ଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ରାଜନେତାଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ରାଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ଦେଶରେ ମହିଳାମାନେ ୟୁକ୍ରେନକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ନେଇଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ସହ କଥା ହେବାବେଳେ ୟୁକ୍ରେନ ସାଂସଦ ୟୁକ୍ରେନ ସାଂସଦ କିରାରୁଦିକ ରୁଷର ଆକ୍ରମଣ ବିରୋଧରେ ପ୍ରତିରୋଧ ଗୋଷ୍ଠୀ ଆୟୋଜନ କରିବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସାଂସଦ ଲେସିଆ ଭାସିଲେନକୋ ବିଦେଶୀମାନଙ୍କୁ ୟୁକ୍ରେନ ରୁଷର ଆକ୍ରମଣକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିବାରେ ୟୁକ୍ରେନରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଥିଲେ। ୟୁକ୍ରେନ ସାଂସଦ ୟୁକ୍ରେନର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଲେଜିଅନ ଅଫ୍ ଟେରିଟେରାଲ୍ ଡିଫେନ୍ସକୁ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ରୁଷର ଆକ୍ରମଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରତିରୋଧରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବିଦେଶୀ ୟୁନିଟ୍ ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ଆମେ ୟୁକ୍ରେନର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆଞ୍ଚଳିକ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ୟୁନିଟ୍ ଖୋଲିଛୁ, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଆକ୍ରମଣକୁ ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ୟୁକ୍ରେନକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ନିଜ ଦେଶରେ ଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ଦୂତାବାସରେ ସାଇନ୍ ଅପ୍ କରିପାରିବେ ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନ୍ର ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ଠିଆ ହୋଇ ଆମକୁ ସବୁଠୁ ବଡ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ | ଦୁନିଆରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଏବଂ ବିଶ୍ୱରେ ଶାନ୍ତି ଅଛି ବୋଲି ଲେସିଆ ଭାସିଲେନକୋ କହିଛନ୍ତି।

Related post

ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ହତ୍ୟା ତାପରେ  ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ହତ୍ୟା ତାପରେ ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଫୋକସପ୍ଲସ 30/05/23(ଧାମନଗର) ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ କର ହତ୍ୟା ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ପ୍ରଥମେ ହତ୍ୟା ତାପରେ ସ୍ୱାମୀ କରିଲା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ଧାରୁଆ କଟୁରୀ ରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିବା…
କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା ?

କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା ?

  ଫୋକସପ୍ଲସ 29/05/2023(ଅହମଦାବାଦ) କାହଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା? ପଣ୍ଡିତ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ନେଇ ପ୍ରାୟତଃ ସବୁବେଳେ ହେଡ ଲାଇନରେ ରହିଥାନ୍ତି। , କିଛି…
ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୪ ଶହ ତଳକୁ

ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୪ ଶହ ତଳକୁ

ଫୋକସପ୍ଲସ 29/05/2023(ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ) ବର୍ତମାନ କରୋନା ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣ ଥମିବାରେ ଲାଗିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନେ କମିଲେ ପୁଣି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଭାରତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ଦୈନିକ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *