ରୁଷ ବାହାର କଲା ସୁରକ୍ଷା କବଚ S -400

ୟୁକ୍ରେନ ଆକ୍ରମଣ ଆଜି ଅଷ୍ଟମ ଦିନ ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାର କୌଣସି ସମାଧାନ ର ମାର୍ଗ ବାହାରିପାରୁନି l ଇତିମଧ୍ୟରେ ରୁଷ ର ଘମାଘୋଟ ଯୁଦ୍ଧ ମିସାଇଲ , ବୋମାମାଡ଼ ରେ ଛାରଖାର ହୋଇଛି ୟୁକ୍ରେନ ଅନେକ ସହର l କିଭ କୁ ଜଗିଛନ୍ତି ୟୁକ୍ରେନ ର ସୈନ୍ୟମାନେ l ରାଜଧାନୀ କିଭ ଏବଂ ଖାରକିଭ ସହ ଅନ୍ୟ ସହରରେ ଲଗାତାର ମିଶାଇଲ ଆଟାକ କରୁଛି ରୁଷ ସେନା lଏହା ପୁର୍ବରୁ ୟୁକ୍ରେନ ର ବାଲାକିଭି ସହର କୁ କବଜା କରି ନେଇଛି ରୁଷ ସେନା ସେପଟେ ଓଡେଶୀ ସହର କୁ ଘେରାବନ୍ଦୀ ରଖିଛି ପାଖାପାଖି 10 ଟି ସହର ପାଲଟିଗଲାଣି ଧ୍ୱଂସସ୍ତୁପ l ଚାରିଆଡେ ଶୂନଶାନ ଜାତିସଂଘ ର ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ ପାଖାପାଖି 10 ଲକ୍ଷ ଲୋକ ନିଜ ଦେଶ ଛାଡି ଅନ୍ୟତ୍ର ପଳାୟନ କରିଛନ୍ତି l କଥାକଥା ରେ ଧମକ ଦେଉଥିବା ରୁଷ ଏବେ ଦୁନିଆ ରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଡିଫେନ୍ସ ସିଷ୍ଟମ ଭାବରେ ଗଣନା କରାଯାଉଥିବା S -400 ର ପ୍ରୟୋଗ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ରହିଛି l 400 କିଲୋମିଟର ରେଞ୍ଚରେ ଆସୁଥିବ ଶତ୍ରୁ କୁ ଦମନ କରିବା ସହ ଆକାଶ ରେ ଡ୍ରେନ ଏୟାରକ୍ରାଫ୍ଟ ନଷ୍ଟ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ l ବିଶ୍ୱରେ ମହାଶକ୍ତି ଭାବରେ ପରିଚିତ ଏଇ ଯୁଦ୍ଧାସ୍ତ୍ର ହାଇପରସନିକ , ସପରସନିକ ,ସମେତ 4 ଟି ମିସାଇଲ ରହିଛି l ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଶତ୍ରୁ ର ଯେକୌଣସି ଯୁଦ୍ଧାସ୍ତ୍ର ନଷ୍ଟ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *