ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ସଫଳତାର ସହ ଅଗ୍ନି ବ୍ରହ୍ମୋସ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ପରୀକ୍ଷଣ | |

ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ପରୀକ୍ଷଣରେ ସଫଳତାର ସହ ବ୍ରହ୍ମୋସ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ଏକ ଉନ୍ନତ ସଂସ୍କରଣକୁ ସଫଳତାର ସହ ପରୀକ୍ଷଣ କରିଛି। ନୌସେନା ଏକ ଟୁଇଟ୍ ଜରିଆରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟେଷ୍ଟ୍ ଫାୟାରିଂ ବ୍ରହ୍ମୋସ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ଦୂରଗାମୀ ସଠିକତା ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କ୍ଷମତାକୁ ଅନୁମୋଦନ “ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ଉନ୍ନତ ସଂସ୍କରଣର ଲଙ୍ଗ୍ ରେଞ୍ଜ୍ ସଠିକ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କ୍ଷମତା ସଫଳତାର ସହ ଅନୁମୋଦନ ହୋଇଛି। ଟାର୍ଗେଟର ପିନ ପଏଣ୍ଟ ବିନାଶ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ଯୁଦ୍ଧ ଏବଂ ମିଶନ ପ୍ରସ୍ତୁତିକୁ ଦର୍ଶାଉଛି। ବ୍ରହ୍ମୋସ୍, ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ମାରାତ୍ମକ କ୍ରୁଜ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟରୁ ଅନତମ

ନଭେମ୍ବର 2020 ରେ ଭାରତ ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜରୁ ବ୍ରହ୍ମୋସ ସୁପରସୋନିକ୍ କ୍ରୁଜ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସ୍ଥଳ-ଆକ୍ରମଣ ସଂସ୍କରଣ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ସୁପରମୋନିକ୍ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ସୁଖୋଇ ଦ୍ ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ବାୟୁ ସଂସ୍କରଣ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। 30 MK-I ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଓଡିଶା ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଚାନ୍ଦିପୁର ର ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ଟେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜରୁ କରାଯାଇଥିଲା। ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ ଅଗ୍ନି ଏକ ପ୍ରମୁଖ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ଥିଲା କାରଣ ଏହା ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରାହ୍ମୋସ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ବାୟୁ ସଂସ୍କରଣର କ୍ରମିକ ଉତ୍ପାଦନ ପାଇଁ ମଞ୍ଚ ସଫା କରିଥିଲା ​​|

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *