ମୁଁ ଲୁଚୁ ନାହିଁ କି କାହାକୁ ଭୟ କରୁନାହିଁ – ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲେ ଜେଲେନସ୍କି

ମୁଁ ଲୁଚୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ମୁଁ କାହାକୁ ଭୟ କରେ ନାହିଁ: ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ କରିଛନ୍ତି l ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜର ମତ ରଖି ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଲୁଚି ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ କାହାକୁ ଭୟଭୀତକରୁନାହାନ୍ତି । ସମାନଭାବରେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଏକ ପୋଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ , ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଲୁଚି ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ କାହାକୁ ଭୟ କରୁନାହାଁନ୍ତି।ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ବ୍ୟାଙ୍କୋଭା ଛକରେ ପୂର୍ବରୁ ରହେ। ମୁଁ ଲୁଚି ନାହିଁ। ଏବଂ ମୁଁ କାହାକୁ ଭୟ କରେ ନାହିଁ।”ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଏହି ଦେଶପ୍ରେମୀ ଯୁଦ୍ଧରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ଯାହା ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ।ରୁଷ ର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଟିନ ଫେବୃଆରୀ 24 ରେ ଯୁଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରିବା ପରଠାରୁ ୟୁକ୍ରେନ ନେତା ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ତିନିଟି ଚେଷ୍ଟାରୁ ବଞ୍ଚିଯାଇଛନ୍ତି। ପତାକା, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେଲେନସ୍କି ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି, “ଆଜି ଆମର ସଂଗ୍ରାମର ଦ୍ୱାଦଶ ସନ୍ଧ୍ୟା। ଆମେ ସମସ୍ତେ ଭୂମିରେ ଅଛୁ। ଆମେ ସମସ୍ତେ କାମ କରୁଛୁ। ମୁଁ ପୂର୍ବ ରୁ ଅଛି, ମୋ ଦଳ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ରହିବି ।”ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ଅତି କମରେ 331 ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ ସଂଖ୍ୟା ସମ୍ଭବତ ଅଧିକ ବୋଲି ଜାତିସଂଘର ମାନବାଧିକାର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କହିଛି। ଏହି ସମୟରେ, 1.5 ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ୟୁକ୍ରେନ ଛାଡି ପଳାୟନ କରିଛନ୍ତି।

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *