202 ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମେତ ୟୁକ୍ରେନ 34 ଟି ଡାକ୍ତରଖାନା ରୁଷ ଦ୍ୱାରା ଧ୍ୱଂସ ହୋଇଛି

ରୁଷିଆ ଆଉ ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି ଏବଂ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ସହରରୁ ପଳାୟନ କରିବାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଡର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛି। ସୋମବାର ମାରିଅପୋଲ୍, ଖାର୍କିଭ୍ ଏବଂ ସୁମି | ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନଙ୍କ ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ଅନ୍ୟ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ରାକେଟ ସହିତ କିଛି ୟୁକ୍ରେନ ସହର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଯୁଦ୍ଧ ଦ୍ୱାଦଶ ଦିନରେ ପ୍ରବେଶ କଲାବେଳେ ବେଲୁରୁଷ -ପୋଲାଣ୍ଡ ସୀମାରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ଭେଟିଥିଲେ। ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି ରୁଷ ବିରୋଧରେ କଠୋର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ, ୟୁରୋପୀୟ ପରିଷଦ କହିଛି ଯେ ୟୁଏଇର ସଦସ୍ୟତା ପାଇଁ ୟୁକ୍ରେନର ଆବେଦନ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆଲୋଚନା ହେବ।
ସେମାନେ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଗୁଳି ଚଳାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଗତକାଲି ଦକ୍ଷିଣ ୟୁକ୍ରେନର ଏକ ରାସ୍ତାରେ ରୁଷ ସୈନ୍ୟମାନେ କମାଣ୍ଡୋ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିବା ଗୁଳିରୁ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଫଟୋଗ୍ରାଫ ସାମ୍ବାଦିକ ଗୁଇଲାମ ବ୍ରିକେଟ୍ କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କାରରେ “ପ୍ରେସ୍” ଚିହ୍ନଗୁଡିକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଥିଲା ବୋଲି ରିପୋର୍ଟର୍ସ ବିନା ବର୍ଡର୍ସ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି |

Related post

ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କର୍ମୀଙ୍କ ଛତୁଆ ଗାଡ଼ି ଅଟକାଇ ପ୍ରତିବାଦ ।

ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କର୍ମୀଙ୍କ ଛତୁଆ ଗାଡ଼ି ଅଟକାଇ ପ୍ରତିବାଦ ।

ଫୋକସ ପ୍ଲସ ୨/୧୨/୨୦୨୨( ରାୟଗଡ଼ା ):-  ଅଙ୍ଗନବାଡ଼ି କର୍ମୀଙ୍କ ଛତୁଆ ଗାଡି ଅଟକାଇ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି l ବିଡ଼ିଓଙ୍କ ଆଦେଶ କ୍ରମେ ୨ ସୁପରଭାଇଜର ରୀନା…
ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ଶାଗୁଣା ଉଦ୍ଧାର

ବିରଳ ପ୍ରଜାତିର ଶାଗୁଣା ଉଦ୍ଧାର

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 2/12/22 ( ରସୁଲପୁର): ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବରୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହାକାଳପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ନୀଳାପଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ନଦୀ ପଠାରୁ ଆଜି ଏକ ବିରଳ ଶାଗୁଣା…
ବଣେଇକୁ ଜିଲ୍ଲା ଘୋଷଣା ଦାବିରେ 6 ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ।

ବଣେଇକୁ ଜିଲ୍ଲା ଘୋଷଣା ଦାବିରେ 6 ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ।

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 2/12/22 (ବଣାଇ):ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ବଣାଇକୁ ଜିଲ୍ଲା ଦାବି ରେ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର 6 ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା। ଆଜି ବଣାଇ ଜିଲ୍ଲା ଦାବି ରେ ବନ୍ଦ…

Leave a Reply

Your email address will not be published.