202 ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମେତ ୟୁକ୍ରେନ 34 ଟି ଡାକ୍ତରଖାନା ରୁଷ ଦ୍ୱାରା ଧ୍ୱଂସ ହୋଇଛି

ରୁଷିଆ ଆଉ ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି ଏବଂ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ସହରରୁ ପଳାୟନ କରିବାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଡର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛି। ସୋମବାର ମାରିଅପୋଲ୍, ଖାର୍କିଭ୍ ଏବଂ ସୁମି | ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନଙ୍କ ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ଅନ୍ୟ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ରାକେଟ ସହିତ କିଛି ୟୁକ୍ରେନ ସହର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଯୁଦ୍ଧ ଦ୍ୱାଦଶ ଦିନରେ ପ୍ରବେଶ କଲାବେଳେ ବେଲୁରୁଷ -ପୋଲାଣ୍ଡ ସୀମାରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ଭେଟିଥିଲେ। ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି ରୁଷ ବିରୋଧରେ କଠୋର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ, ୟୁରୋପୀୟ ପରିଷଦ କହିଛି ଯେ ୟୁଏଇର ସଦସ୍ୟତା ପାଇଁ ୟୁକ୍ରେନର ଆବେଦନ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆଲୋଚନା ହେବ।
ସେମାନେ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଗୁଳି ଚଳାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଗତକାଲି ଦକ୍ଷିଣ ୟୁକ୍ରେନର ଏକ ରାସ୍ତାରେ ରୁଷ ସୈନ୍ୟମାନେ କମାଣ୍ଡୋ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିବା ଗୁଳିରୁ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଫଟୋଗ୍ରାଫ ସାମ୍ବାଦିକ ଗୁଇଲାମ ବ୍ରିକେଟ୍ କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କାରରେ “ପ୍ରେସ୍” ଚିହ୍ନଗୁଡିକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଥିଲା ବୋଲି ରିପୋର୍ଟର୍ସ ବିନା ବର୍ଡର୍ସ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି |

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *