ୟୁରୋପରେ ରକ୍ତପାତ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବିଦେଶୀ ଉପରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ I

ୟୁରୋପରେ ରକ୍ତପାତ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବିଦେଶୀ ଉପରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ I

 

 

ୟୁକ୍ରେନ ଋଷ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ୟୁକ୍ରେନର ସଙ୍କଟକୁ ‘ଜାତିପ୍ରଥା’ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ସର୍ବଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ 10, ଗୁରୁବାର ଦିନ ଲଣ୍ଡନରେ ଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ ସମୟରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁରୋପରେ ଯୁଦ୍ଧ ଏବଂ ରକ୍ତପାତ ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଦେଶୀ। ଆମେ ସମସ୍ତେ ଆପଣଙ୍କ ପଛରେ ଅଛୁ। ବ୍ରିଟିଶ ସମ୍ବାଦ ସଂଗଠନ ଦି ଇଣ୍ଡିପେଣ୍ଡେଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ସଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ବଡ଼ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ବିବୃତ୍ତିରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ଲୋକମାନେ ‘ଘୃଣ୍ୟ ଏବଂ ଜାତିବାଦୀ’ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଚାଲିଥିବା ଋଷ-ୟୁକ୍ରେନ ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି 15 ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଋଷ ଫେବୃଆରୀ 24 ରେ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ, ୟୁକ୍ରେନ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ରଙ୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଭେଦଭାବର କାହାଣୀ ହେଡଲାଇନରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ଯେହେତୁ ସଙ୍କଟର କିଛି ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ଜାତିଭେଦ ବିଷୟରେ କାହାଣୀ ରହିଛି | ତେବେ ବୁଲଗେରିଆ ଏବଂ ପୋଲାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଯେକୌଣସି ସଂଖ୍ୟକ ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି କହି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ କାରଣ, ଏମାନେ ଶରଣାର୍ଥୀ ନୁହଁନ୍ତି। ଏମାନେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ଶିକ୍ଷିତ ଲୋକ। ବର୍ତ୍ତମାନ, ଯୁଦ୍ଧ ଏବଂ ରକ୍ତପାତର ମନ୍ତବ୍ୟ ୟୁରୋପରେ ‘ବିଦେଶୀ’ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଟ୍ୱିଟରରେ ବ୍ୟାପକ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

Related post

ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ହତ୍ୟା ତାପରେ  ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ହତ୍ୟା ତାପରେ ସ୍ୱାମୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଫୋକସପ୍ଲସ 30/05/23(ଧାମନଗର) ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ କର ହତ୍ୟା ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ କୁ ପ୍ରଥମେ ହତ୍ୟା ତାପରେ ସ୍ୱାମୀ କରିଲା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ଧାରୁଆ କଟୁରୀ ରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିବା…
କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା ?

କାହିଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା ?

  ଫୋକସପ୍ଲସ 29/05/2023(ଅହମଦାବାଦ) କାହଁକି ଏମିତି କହିଲେ ବାଗେଶ୍ୱର ବାବା? ପଣ୍ଡିତ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ନେଇ ପ୍ରାୟତଃ ସବୁବେଳେ ହେଡ ଲାଇନରେ ରହିଥାନ୍ତି। , କିଛି…
ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୪ ଶହ ତଳକୁ

ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୪ ଶହ ତଳକୁ

ଫୋକସପ୍ଲସ 29/05/2023(ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ) ବର୍ତମାନ କରୋନା ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣ ଥମିବାରେ ଲାଗିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନେ କମିଲେ ପୁଣି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଭାରତୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ଦୈନିକ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *