ୟୁରୋପରେ ରକ୍ତପାତ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବିଦେଶୀ ଉପରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ I

ୟୁରୋପରେ ରକ୍ତପାତ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବିଦେଶୀ ଉପରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ I

 

 

ୟୁକ୍ରେନ ଋଷ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ୟୁକ୍ରେନର ସଙ୍କଟକୁ ‘ଜାତିପ୍ରଥା’ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ସର୍ବଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ 10, ଗୁରୁବାର ଦିନ ଲଣ୍ଡନରେ ଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ ସମୟରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁରୋପରେ ଯୁଦ୍ଧ ଏବଂ ରକ୍ତପାତ ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଦେଶୀ। ଆମେ ସମସ୍ତେ ଆପଣଙ୍କ ପଛରେ ଅଛୁ। ବ୍ରିଟିଶ ସମ୍ବାଦ ସଂଗଠନ ଦି ଇଣ୍ଡିପେଣ୍ଡେଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ସଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ବଡ଼ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ବିବୃତ୍ତିରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ଲୋକମାନେ ‘ଘୃଣ୍ୟ ଏବଂ ଜାତିବାଦୀ’ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଚାଲିଥିବା ଋଷ-ୟୁକ୍ରେନ ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି 15 ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଋଷ ଫେବୃଆରୀ 24 ରେ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ, ୟୁକ୍ରେନ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ରଙ୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଭେଦଭାବର କାହାଣୀ ହେଡଲାଇନରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ଯେହେତୁ ସଙ୍କଟର କିଛି ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ଜାତିଭେଦ ବିଷୟରେ କାହାଣୀ ରହିଛି | ତେବେ ବୁଲଗେରିଆ ଏବଂ ପୋଲାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଯେକୌଣସି ସଂଖ୍ୟକ ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି କହି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ କାରଣ, ଏମାନେ ଶରଣାର୍ଥୀ ନୁହଁନ୍ତି। ଏମାନେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ଶିକ୍ଷିତ ଲୋକ। ବର୍ତ୍ତମାନ, ଯୁଦ୍ଧ ଏବଂ ରକ୍ତପାତର ମନ୍ତବ୍ୟ ୟୁରୋପରେ ‘ବିଦେଶୀ’ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଟ୍ୱିଟରରେ ବ୍ୟାପକ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

Related post

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଭାଜପାର କଟକ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭର୍ତୁହରୀ।

କଟକ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଏବେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଶଙ୍ଖ ଛାଡି ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ବିଜେପି ର କଟକ…
୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

୧୭ ମିନିଟରେ ନିଆରା ବାହାଘର |

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ରାନିବନ୍ଧ ଠାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ବାହାଘର, ସାଧାରଣତଃ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ବାଜା ବାଣ ରୋଷଣି ରେ ବର…
ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ଆସୁଛି କାଳବୈଶାଖୀ ଜବର,୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ |

ପାଣିପାଗ ୦୮/୦୪/୨୦୨୪; ଆସୁଛି ବଡ ବର୍ଷା | ୪ ଦିନ ବର୍ଷିବ | ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ କାଳବୈଶାଖୀ | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅରୁଣାଚଳ…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *