ୟୁରୋପରେ ରକ୍ତପାତ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବିଦେଶୀ ଉପରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ I

ୟୁରୋପରେ ରକ୍ତପାତ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବିଦେଶୀ ଉପରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ I

 

 

ୟୁକ୍ରେନ ଋଷ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ୟୁକ୍ରେନର ସଙ୍କଟକୁ ‘ଜାତିପ୍ରଥା’ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ ସର୍ବଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ 10, ଗୁରୁବାର ଦିନ ଲଣ୍ଡନରେ ଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ ସମୟରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁରୋପରେ ଯୁଦ୍ଧ ଏବଂ ରକ୍ତପାତ ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଦେଶୀ। ଆମେ ସମସ୍ତେ ଆପଣଙ୍କ ପଛରେ ଅଛୁ। ବ୍ରିଟିଶ ସମ୍ବାଦ ସଂଗଠନ ଦି ଇଣ୍ଡିପେଣ୍ଡେଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମ୍ସଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ବଡ଼ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ବିବୃତ୍ତିରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ଲୋକମାନେ ‘ଘୃଣ୍ୟ ଏବଂ ଜାତିବାଦୀ’ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଚାଲିଥିବା ଋଷ-ୟୁକ୍ରେନ ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି 15 ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଋଷ ଫେବୃଆରୀ 24 ରେ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ, ୟୁକ୍ରେନ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ରଙ୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଭେଦଭାବର କାହାଣୀ ହେଡଲାଇନରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ଯେହେତୁ ସଙ୍କଟର କିଛି ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ଜାତିଭେଦ ବିଷୟରେ କାହାଣୀ ରହିଛି | ତେବେ ବୁଲଗେରିଆ ଏବଂ ପୋଲାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଯେକୌଣସି ସଂଖ୍ୟକ ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି କହି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ କାରଣ, ଏମାନେ ଶରଣାର୍ଥୀ ନୁହଁନ୍ତି। ଏମାନେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ଶିକ୍ଷିତ ଲୋକ। ବର୍ତ୍ତମାନ, ଯୁଦ୍ଧ ଏବଂ ରକ୍ତପାତର ମନ୍ତବ୍ୟ ୟୁରୋପରେ ‘ବିଦେଶୀ’ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରିନ୍ସ ୱିଲିୟମଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଟ୍ୱିଟରରେ ବ୍ୟାପକ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

Related post

ପୋଲ ନିର୍ମାଣରେ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିବାଦ

ପୋଲ ନିର୍ମାଣରେ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିବାଦ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ବରଗଡ଼): ବରଗଡ଼ ସହରରୁ ଅମ୍ବାପାଲିକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ପୁରୁଣା ଜୀରାନଦୀ ପୋଲ ଭାଙ୍ଗି ନୂତନ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ଚାଲିଛି। ୨୦୧୮ରୁ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା…
ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅବସରକାଳୀନ ସଭା

ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅବସରକାଳୀନ ସଭା

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ରାଇରଙ୍ଗପୁର): ରାଇରଙ୍ଗପୁର ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଓଡ଼ିଆ ବିଭାଗ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରାଧ୍ୟ୍ୟାପିକା ମୋନିକା ଦାସଙ୍କ ଅବସଳକାଳୀନ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। 1987 ମସିହାରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇ ଥିବା…
ପତ୍ନୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ ନେଇ ଭୁଲ ଟ୍ୱିଟ କଲେ ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ

ପତ୍ନୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ ନେଇ ଭୁଲ ଟ୍ୱିଟ କଲେ ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ(ବ୍ୟୁରୋ): ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ ଟ୍ୱିଟରରେ ପତ୍ନୀ ଏଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ନୂତନ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ ପୋନିୟିନ୍ ସେଲଭାନ୍ ପାଇଁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ…

Leave a Reply

Your email address will not be published.