ଏପ୍ରିଲ 28 ରୁ +2 ପରୀକ୍ଷା

ଚଳିତ ବର୍ଷ ର ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ର ଅଫଲାଇନ ପରୀକ୍ଷା ଏପ୍ରିଲ 28 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏଥିନିମନ୍ତେ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି l କଳା ,ବାଣିଜ୍ୟ ,ଧନ୍ଦାମୂଳକ ଶିକ୍ଷା ପରୀକ୍ଷା ହେବ l ଚଳିତ ବର୍ଷରେ ମୋଟ 3 ଲକ୍ଷ 20 ହଜାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ l କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁ 2 ବର୍ଷ ଧରି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଧ ହେବା ଯୋଗୁ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇପାରିନଥିଲା କିନ୍ତୁ କରୋନାସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫ କମିଯାଇଥିବାରୁ ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ କୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି କତୃପକ୍ଷ ଏପରି ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି l ଏପଟେ ରାଜ୍ୟରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କୁ ନଜର ରଖି ଟୀକାଦାନ କରାଯାଉଛି l ତେଣୁ ଅଭିଭାବକ ମନରେ ଯୋଉ ଭୟ ରହୁଥିଲା ତାହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦୂର ହୋଇଛି l ଏବର୍ଷ ପ୍ରବଳ ତାତି ପାଇଁ ଦୈନିକ ଗୋଟିଏ ସିଟିଂ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି l ସକାଳ 9 ଟା ଦୈନିକ ଗୋଟିଏ ସିଟିଂପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ କରୋନା ପାଇଁ ଏଥର ପରୀକ୍ଷା ରେ କୋହଳ କରାଯାଇଛି l ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲ ପରୀକ୍ଷା ନିଜ ଶିକ୍ଷକ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯିବ l ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ନେଇ ଦୁଇଟି ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି l ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷା ରେ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭିତ୍ତିରେ ମିଳିବ ମାର୍କ ବାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷାରେ 80 ପ୍ରତିଶତ ଓ କ୍ୱ ଟର ଏଣ୍ଡର 20 ପ୍ରତିଶତ ଅନୁସାରେ ମାର୍କ ଏଇ ଦୁଇଟି ବ୍ୟବସ୍ଥା ରୁ ଯେଉଟିରେ ସର୍ଵାଥିକ ରହିବ ସେଇଟା ଚୂଡାନ୍ତ ହେବ l

Related post

ବୌଦ୍ଧରେ ଗଡିଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବସ, ଆଭାସୀ ଜରିଆରେ ଶୁଭାରମ୍ଭକଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ l

ବୌଦ୍ଧରେ ଗଡିଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବସ, ଆଭାସୀ ଜରିଆରେ ଶୁଭାରମ୍ଭକଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ l

ବୌଦ୍ଧ୨୧/୦୨/୨୦୨୪: ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଜି ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବସ ଯୋଜନା। ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ପଡିଆ ଠାରେ ଏହି ଯୋଜନା ଉଦଘାଟନ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିବା…
ବିଦ୍ୟୁତ ଜାମୱାଲ ଦେଲେ ନିଜ ଭାଇରାଲ ନଗ୍ନ ଫଟୋ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା:’ବହୁତ ଅଧିକ ଆରାମ ଦାୟକ”

ବିଦ୍ୟୁତ ଜାମୱାଲ ଦେଲେ ନିଜ ଭାଇରାଲ ନଗ୍ନ ଫଟୋ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା:’ବହୁତ…

ବାଲିବୁଡ଼ ୨୧/୦୨/୨୦୨୪: ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର 10 ରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ନଗ୍ନ ଚିତ୍ର ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ ଜାମୱାଲ ହେଡଲାଇନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ…
ଆଇକନ୍ ରେଡିଓ ଉପସ୍ଥାପକ ତଥା ‘ଗୀତାମା’ର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱର ଆମିନ ସାୟାନୀଙ୍କର 91 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି |

ଆଇକନ୍ ରେଡିଓ ଉପସ୍ଥାପକ ତଥା ‘ଗୀତାମା’ର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱର ଆମିନ ସାୟାନୀଙ୍କର…

ଆଇକନିକ୍ ରେଡିଓ ହୋଷ୍ଟ ଆମିନ ସାୟାନୀଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ 91 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି ବୋଲି ତାଙ୍କ ପୁଅ ରଜିଲ ସାୟାନି ବୁଧବାର କହିଛନ୍ତି। ରାଜିଲ ସାୟାନି କହିଛନ୍ତି…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *