ଛଦ୍ମବେଶୀ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ

ଛଦ୍ମବେଶୀ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ

ଜଣେ ରାଜାଙ୍କ ଶତ୍ରୁମାନେ ସ୍ଥିର କଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ କୌଶଳ ରେ ନିପାତ କରିଦେବ l ସେମାନେ ଜଣେ ଆତତାୟୀକୁ ଠିକ କଲେ l ରାଜା ଥିଲେ ଖୁବ ଧର୍ମପରାୟଣ l ସେ ସାଧୁସନ୍ଥକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ଭକ୍ତି କରୁଥିଲେ l ସେମାନେ ଆସିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୁବ ସତ୍କାର କରୁଥିଲେ l ତେଣୁ ସ୍ଥିର କରାଗଲା ଯେ ଆତତାୟୀ ଜଣକ ଏକ ଛଦ୍ମବେଶୀ ସାଧୁ ବେଶ ରେ ରାଜାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବ l ସେଠାରେ ସେ ରାଜା ଙ୍କ ବିଶ୍ଵାସଭାଜନ ହେବାର ଚେଷ୍ଟା କରିବ l କିଛି ଦିନ ଭିତରେ ରାଜାଙ୍କ ନିକଟତାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଅତି ସନ୍ତପଣ ରେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଖସି ଆସିବ l ଏଥିପାଇଁ ଆତତାୟୀ କୁ ମାସଟିଏ ସମୟ ଦିଆଗଲା l ଦୁଇ ତିନି ଦିନ ଭିତରେ ଆତତାୟୀ ସାଧୁ ବେଶ ରେ ରାଜପ୍ରାସାଦ ରେ ପହଞ୍ଚିଲା lରାଜା ତାକୁ ଦେଖି ପାଛୋଟି ନେଲେ ଓ ତାର ଖୁବ ସତ୍କାରକଲେ l

ସାଧୁବେଶୀ ଆତତାୟୀ ରାଜପ୍ରାସାଦରେ କିଛି ଦିନ କାଟିବାକୁ ମନସ୍ଥ କରିବାରୁ ରାଜା ଅବିଳମ୍ବେ ରାଜି ହେଲେ l ଆତତାୟୀ ପ୍ରଥମ ଚାଲରେ ସଫଳ ହେଲା l ରାଜାଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଜିଣିବା ସକାଶେ ଛଦ୍ମବେଶୀ ଆତତାୟୀ ଧ୍ୟ୍ୟନ ,ଯୋଗ ଆଦିରେ ଛଳନା କଲା l ସାଧୁମାନେ ଯେମିତି ଚଳନ୍ତି , କଥା କୁହନ୍ତି ଯେମିତି ସର୍ବଦା ପ୍ରଫୁଲ ଥାଆନ୍ତି ,କାହା ଉପରେ ରାଗ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଅବିକଳ ସେମିତି କଲା l ରାଜା ବି ଏମିତି ଜଣେ ନିଷ୍ଠାବାନ ସାଧୁ ଙ୍କୁ ଦେଖି ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ଭକ୍ତି ରେ ଛଳଛଳ ହୋଇଗଲାl ଏମିତି ହେଉ ହେଉ ମାସେ ଗଡ଼ିଗଲା l କିନ୍ତୁ ଆତତାୟୀ ତା କାମ କଲା ନାହିଁ l କିଛି ଦିନପରେ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକାରୀ ମାନେ ଅଧର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ l ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ଆସି ତାଙ୍କୁ ଭେଟି ତାର ଅସଲ ଉଦେଶ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚେତାଇ ଦେଲା l ଆତତାୟୀ ନୀରବରେ ସବୁ ଶୁଣିଲା l ସେ ଦିନ ରାତିରେ ସେ ରାଜପ୍ରାସାଦ ଛାଡି କେଉଁ ଆଡେ ନିରୁଦିଷ୍ଟ ହୋଇଗଲା l ସାଧୁ ଭାବେ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିବା ଲାଗି ସେ ଯାହା ଯାହା କରୁଥିଲା ସେଥିରେ ତା ଅଗୋଚର ରେ ତା ଭିତରେ ଏକ ସଂସ୍କାର ଆସିଯାଇଥିଲା l ସେ ଆଉ ଆତତାୟୀ ହୋଇ ରହି ନଥିଲା l

Related post

ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରାବଳେ ଅଘଟଣ

ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରାବଳେ ଅଘଟଣ

ଅନୁଗୁଳ: ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା…
ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ

ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 24/5/22:ଜରଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାମନ୍ତରାପୁର ଗ୍ରାମରୁ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଉଭୟ ସାମନ୍ତରାପୁର ଗ୍ରାମରହୋଇଥିବା ବେଳେ ଯୁବକଙ୍କ ନାଁ ସୋନୁ ବେହେରା…
ଜୁନ ୯ରେ ରାୟ ଶୁଣାଇବେ କୋର୍ଟ

ଜୁନ ୯ରେ ରାୟ ଶୁଣାଇବେ କୋର୍ଟ

ଫୋକସ ପ୍ଲସ 24/5/22(ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ): ଦିଲ୍ଲୀ ସାକେତ କୋର୍ଟରେ କୁତବ ମୀନାର ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଶେଷ। ଆସନ୍ତା ଜୁନ୍ ୯ ତାରିଖରେ ରାୟ ଶୁଣାଇବେ କୋର୍ଟ। ଆଜି ଏଏସଆଇ ଏବଂ…

Leave a Reply

Your email address will not be published.